sony vaio vgn-ns20e yavaşlama ve ısınma sorunu

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında compso tarafından paylaşıldı.

1. compso

compso Yeni Üye

2 gündür laptopumun hızı çok düştü ve fanı devamlı çalışıyor..sanki aynı anda çok sayıda işlem yapıyormuş gibi çalışıyor..nedeni ne olabilir?..virus kaynaklımı yoksa başka bişeymi?..bugüne kadar böyle bişey olmamıştı..fandan kaynaklı laptopta zarar görürmü?..cevaplarınızı bekliyorum..teşekkürler...

2. compso

compso Yeni Üye

işletim sistemi windows xp professional sp3 tr intel pentium dual cpu t3400 @ 2.16 ghz 2,87 ram

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Fanda sıkıntı olabilir.
    Fan ve hava tahliye kanalları çok tozlanmış olabilir. Temizlenmesi gerekebilir.
    Virüs kaynaklı ya da işlemciyi zorlayan bir programdan olabilir.
    İşlemci kullanımı nasıl.

4. compso

compso Yeni Üye

sanırım virüs kaynaklıydı ve dediğiniz gibi tozdan da oldu sanırım..bi program indirip virüsleri silince sanırım kendine geldi...şimdi de başlat menüsünden kapat yada yeniden başlat tıklayınca kapanmıyor..baktım başka çalışan programda yok..bunun nedeni ne olabilir yada nasıl çözerim bu sorunu?..

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ben sizin yerinizde olsam verileri yedekleyip temiz bir windows kurardım. Bu sorunun çözümünü aramaktan daha kısa sürer.

6. compso

compso Yeni Üye

valla doğru söylüyorsunuzda,ben yurtdışında yaşıyorum..xp cd'im de yok..ondan biraz sorun olabilir... :)

Sayfayı Paylaş