sony vaio vgn-ns11M ekran sorunu icin yardim

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında donjuan57 tarafından paylaşıldı.

1. donjuan57

donjuan57 Yeni Üye

arkadaslar forumda buna benzer bi cok konu gordum ama benim sorunumu duzelten cozum maalesef olmadi.bende vgn-ns11M modeli laptop var buna xp yukledim ve ekran sorunu yasamaya basladim.ekran kartinin driver i icin bu modele uygun ati radeon 3470 oldugu soylendigi icin ati sitesinde butun driverleri teker teker indirip denedim ama sorunum duzelmedi.benim laptop ta su anda aygit yoneticisinde baktigimda ekran karti olarak mobile intel 4series express chipset family yaziyo anlasilan bu driver i yukleyip bununla ekran kartini tanitmisim.bu sekilde olmasi normal mi benim ati driver yukleyebilmem icin ne yapmam lazim.simdiden herkese tesekkurler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu modelin özelliklerinin yazılı olduğu bir yer var mı?
    Ayrıca everest ile alınmış donanım raporunu yazar mısınız.

3. donjuan57

donjuan57 Yeni Üye

ozellikler burda ustad:
    Ordinateur Portable / Type de processeur: Intel Core 2 Duo T5800 / Fréquence: 2 000 MHz / Mémoire RAM: 3 072 Mo / Disque dur: 250 Go / Écran: 15,4 pouces / Résolution de l'écran: WXGA (1280 x 800) / Type d'écran: X-black / Chipset graphique: ATI Mobility Radeon HD3430 / Mémoire graphique: 256 Mo / Lecteurs optiques: Graveur DVD / Communications: Modem, LAN 10/100/1000, Wi-Fi / Système d'exploitation: Microsoft Windows Vista Home Premium / Connecteurs: 4 x USB 2.0, 1 x IEEE 1394 FireWire, VGA D-Sub (HD-15) / Particularités: Webcam intégrée 1,3 Mégapixel / Autonomie de la batterie: 3,0 h / Poids: 2,9 kg / Série: Sony Vaio NS / Batterie: VGP-BPS13B / Rabat argenté

4. donjuan57

donjuan57 Yeni Üye

RAPORU EKLEDIM BI BAKARSANIZ

Ekli Dosyalar:

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

donanım raporunuzda ekran akrtının intel onboard olduğu yazıyor. Siz ne sürücüsü tanıtırsanız tanıtın everest raporu gerçek ekran kartını göstermeli.

[*] Ekran Kartı Sürücüsü: Intel graphics driver

Görüntü Birimi:
    Görüntü Bağdaştırıcısı Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family (256 MB)
    Görüntü Bağdaştırıcısı Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family (256 MB)
    Monitör Écran Plug-and-Play (120010)

Aklıma şöyle birşey geliyor.
    Bazı modellerde sony hem onboard hemde harici ekran kartı kullanıyor. bir düğme ile arasında geçiş yapılabiliyor.

6. donjuan57

donjuan57 Yeni Üye

oncelikle ilgilendiginiz icin tesekkurler
    soyle anlatayim ustad bu laptop vista kullanirken ben dikkat etmedim ati yuklumuydu hatirlamiyorum yani ama ekran cozunurlugu gayet yuksekti.simdi ise ben ekran kartini tanitmis olsam da ayni sekilde tanitmasam da ayni mesela ekran kartini tanitmadan da masaustu ayarlarina girip cozunurluge bakltigimda 32 bit olarak 1280-800 pixel tanitinca da ayni degisiklik olmuyo.acaba bu ekran karti bios tan falan ayarlanarak mi tanitiliyo ben pek anlamiyorum ama aklima oyle bisey geldi.onun disinda soylediginiz gibi bi ekran karti secebilmek icin veya degistirebilmek icin dugme yok.

Sayfayı Paylaş