SONY VAIO VGN-FZ490NGB (3 GB) NOTEBOOK

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında egemenkons tarafından paylaşıldı.

1. egemenkons

egemenkons Yeni Üye

saka senden özellikle rica ediyorum şu adresteki bilgisaya bi bak al dersen alıcam bunu benim için çok önemli
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/SONY- ... ,4419.html
    bunun alternatifi olarak asus m50 sa var alabileceğim ne diyosun ekran kartına falan özelliklerini bi karşılaştır lütfen zamanım çok kısıtlı birde bu adresteki verdiğim sony türkçe mi anlayamadım ekran kartına NVIDIA® GeForce® 8400M GT 1535 MB Graphic Card diyor paylaşımsız demek mi bu ayrıca full hd mi çözünürlük 1280 x 800 diyor ama ne olur kısa zamanda yardım et rica ediyorum senden

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İşlemcisi m50sa dan daha iyi.
    Ekran kartı çok çok daha kötü.
    Bluray disk yazabiliyor. Bu daha iyi demek.
    rami daha az. gerçi 32bit şletim sistemi kullanıldığı sürece farketmez.

Eğer sadece donanıma göre karar verecekseniz asus daha mantıklı bence. SOny de Ekran kartı hem 8400 yani çok düşük model hem de rami çok çok az.

Gerçi firma sitede şöyle yazmış.
    NVIDIA® GeForce® 8400M GT 1535 MB Graphic Card

Bu tamamen tüketiciyi kandırmaya yönelik bir ibare. Paylaşımlı olarak yani sizin raminizden kullanarak o değere çıkar.

3. egemenkons

egemenkons Yeni Üye

çok teşekkür ederim saka şu m50 sa için kötü yorumlar yapılmasa sorun yok asloında. ama sen m50 sa daha mantıklı almak içn diyosun. peki m50 sa sadece Bluray disk okuyabiliyor bu önemli değil mi sony yazabiliyormuş mesela ve sony nin ram'i 4 çıkartılsa ne olur yani ben sana güveniyorum ne dersen onu yapcam senin ne istediğin önemli deme bana benim için senin ne dediğin önemli cevap verirsen sevinirim.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hocam iki bilgisayarın işlemcisi de gayet yeterli. Sony biraz daha iyi. Ama T9300 le de her işi yaparsınız.

Önemli olan ekran kartı size gerekli mi? Önemli mi? oyun oynar mısınız? Eğer evetse asus almalısınız.

Ama oyun oynaman ileride de acayip blueray disk yazarım diyorsanız Sony. Şu anda bu diskler çok ama çok pahalı olduğu için en az 2 sene bence yazmazsınız :)

Bu arada sony alırsanız rami 4gb ye çıkarmanıza bence gerek yok. Tabi 64bit işletim sistemi kurmayacaksanız. 32bit işletim sistemleri 4gb ram adresleyemez. Asusun ki de yaklaşık 3gb olarak çalışıyor şu anda.

5. egemenkons

egemenkons Yeni Üye

teşekkür ederim saka çok yardımcı oldun piyasada bulamıyorum ama senin sölediğine göre asus daha mantıklı nerde satıldığını bulursam alcam teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş