Sony Vaio VGN-FZ21E notebook

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sony Vaio VGN-FZ21E notebook özellikleri

Ürün Adı : Sony Vaio VGN-FZ21E
     İşlemci : Yeni Nesil Intel Santa Rosa 800 Mhz. 2.0 Ghz. 2 MB Cache Core 2 Duo T7250 İşlemci
     RAM : 2 GB DDR2 667 Mhz. (Max. 4 GB) Ram
     Sabit disk : 160 GB SATA HDD 5400 Rpm
     İşletim sistemi : Microsoft Windows® Vista™ Home Premium İng.
     Optik sürücü : DVD-RW CD-RW
     Ses çıkışı : Sony Sound Reality Audio Enhancer
     Pil : Lithium-Ion battery (VGP-BPS8) / 2,5-5,5 saat pil ömrü
     Araçlar : Built-in Camera 1.3 Mp and Microphone
     Modem : Integrated V.92/V.90 Modem (RJ-11)
     Anakart : Mobile Intel® PM965 Express Chipset
     Ekran kartı : NVIDIA® GeForce® 8400M GT Max. 831 MB Graphic Card (Paylaşımsız 64 MB + Turbo Cache Max: 767MB)
     Ekran : 15.4” WXGA Display (1280x800) with X-Black™ Technology
     Network : Integrated Wireless LAN
     Boyutlar : 254.4 x 24.9-34.5 x 355.8 mm
     Ağırlık : 2.7 Kg
     Slotlar : 4 Pin i.LINK™ (IEEE1394), DC in , Memory Stick™ Slot , SD Card Slot , Microphone Jack , RJ-11 Direct Port (Modem) , RJ-45 Direct Port (Network) , USB Port (quantity) , VGA Connector for Monitor , TV out , Audio out , Express Card Slot
     Güç kaynağı : AC 110/230 V / Harici / 50/60 Hz
     Yazılımlar : VAIO Music Box, Windows Media Player 11, SonicStage Mastering Studio 2.4 , Adobe Premiere Elements 3, VAIO Content Importer / Exporter, WinDVD 8.0 for VAIO , Adobe Photoshop Elements 5, Google Picasa , Easy Media creator 9, Click to DVD® 2.6 , Adobe® Reader® 8.1, Adobe Standard 8, Microsoft® Works 8.5, Microsoft® Office Trial 2007 (60 days Try & Buy) , Norton 360 (with 60days free virus updates), VAIO Recovery Utility - HDD recovery (hidden partition), Skype, Google software package
     Garanti : 2 Yıl Garanti

Ekli Dosyalar:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sony Vaio VGN-FZ21E Notebook xp kurulumu.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü: Intel 965 chipset driver şifre: "www.notebook.gen.tr"
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Sony vaio nvidia vga driver sürücüsünü indirip çalıştırınız.
      Ya da Bu konuyu okuyunuz.
    3. Ses Kartı Sürücücü: Sigmatel audio driver dosyasını indirip açın. İçinden iki klasör çıkacak. Önce birincideki dosyayı çalıştırın. Daha sonra ikinci klasördeki setup.exe yi çalıştırıp ses kartı sürücüsünü kurun. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    4. Kart okuyucu sürücüsü: Önce bunu deneyin olmazsa şunu kurun. Sony vaio card reader driver
    5. Touchpad sürücüsü: Alps Touchpad driver ve touchpad registry patch'i kurun.
    6. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    7. Ethernet sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr"
    8. Modem Sürücüsü: Sony vaio modem driver'ı indirin ve kurun.
    9. Kamera sürücüsü: Sony webcam driver'ını indirip zipten çıkarın.

a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Görüntü aygıtlarına girip usb video aygıtına sağ tıklayın. Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırın. Disketi var seçeneğini seçin.
      g- Kamera sürücüsünü açtığınız klasörü gösterin. "R5U870FL" isimli dosyayı seçin. Modeli seçip devam edin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    10. Bluetooth sürücüsü: Bu sürücüyü kurmadan önce wireless açık durumda olmalı. Sony Bluetooth driver
    11. Son olarak bunu ve bunu kurun.

3. blackcollection

blackcollection Yeni Üye

Sayın arkadaşım, emeğine sağlık... Teş. Ederim. Ben daha bu modeli almadım ama driverlarını indirdim. Tek sıkıntım xp(sp2+sata) cd si oluşturabilir miyim bilmiyorum:( tem.11inde dizüstüm elime geçecek, fakat bana xp(sata+sp2) li bir cd oluşturmada online yardımda bulunmanı istesem; senin vaktini çalımış olmak beni üzer:( bu yüzden teklif bile edemiycem... Arkadaşım son link'in yeri yurdu nedir bi anlatıp açıklarsan cok sevinicegim. Saglıcakla kal, cok cok sağolasın tekrardan...
    saygılarımla...

4. WoLKiE

WoLKiE Yeni Üye

vgn-fz11e ile driverları aynı mı uyum sağlarmı ? vgn-fz11e yi ilk aldıgım da ingilizce vista yüklüydü...
    xp driverlarında sıkıntı çekmemek için yeniden vista kurarak türkçeye çevirdim...
    ama av mode tuşu çalışmıyor. önceden bastıgımda çalışıyordu... ne yapmam gerekli ?

5. hsnUSTA

hsnUSTA Yeni Üye

Arkadaşlar bana SigmaTel STAC9872AK High Definition Audio sağlam bir xp driver ı lazım. Daha önce kuran varsa bir yardımcı olursanız çok sevinirim..

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yukarıdaki sürücü birçok notebook için işe yaradı.

7. hsnUSTA

hsnUSTA Yeni Üye

Tamam hallettim. Eyvallah Saka [bravo]

Sayfayı Paylaş