SONY VAİO VGN-FW11E Notebook windows xp drivers

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında sewdali tarafından paylaşıldı.

1. sewdali

sewdali Yeni Üye

SONY VAİO FW-11E modelinin Xp driverları lazım, birde yanında kurulu gelen Sony programlarını nereden

bulabilirim ? (SONY Recovery - Sony Update vb)

Everest Raporu

Kod:
    --------[ EVEREST Ultimate Edition ]------------------------------------------------------------------------------------
    --------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI x86 tabanlı bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows Vista Home Premium
          OS Servis Paketi                                  Service Pack 1
          Internet Explorer                                 7.0.6001.18000
          DirectX                                           DirectX 10.0
          Bilgisayar Adı                                    SEWDALI-PC
          Kullanıcı Adı                                     SeWD@Li
          Oturum Etki Alanı                                 SeWDaLi-PC
          Tarih / Saat                                      2008-09-22 / 21:28

Anakart:
          CPU Türü                                          DualCore Intel Core 2 Duo, 2266 MHz (8.5 x 267)
          Anakart Adı                                       Bilinmiyor
          Anakart Çipseti                                   Bilinmiyor
          Sistem Belleği                                    3072 MB
          BIOS Türü                                         AMI (02/27/08)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI Mobility Radeon HD 3400 Series  (256 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            ATI Mobility Radeon HD 3400 Series  (256 MB)
          Monitör                                           Genel PnP Monitör

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  ATI RV620 - High Definition Audio Controller
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC262 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh Memory Stick Host Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh SD Bus Host Adapter
          Depolama denetleyici                              Microsoft iSCSI Başlatıcısı
          Disk Sürücüsü                                     Ricoh Memory Stick Disk Device
          Disk Sürücüsü                                     Ricoh SD/MMC Disk Device
          Disk Sürücüsü                                     SAMSUNG HD501LJ USB Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
          Disk Sürücüsü                                     TOSHIBA MK2546GSX  (232 GB, IDE)
          Optik Sürücü                                      MATSHITA DVD-RAM UJ870QJ USB Device
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         226325 MB (197293 MB boş)

Giriş:
          Klavye                                            Standart PS/2 Klavye
          Fare                                              Alps Pointing-device for VAIO
          Fare                                              HID uyumlu fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                192.168.1.34
          Birincil MAC Adresi                               00-1D-BA-20-11-0E
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) Wireless WiFi Link 5100
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Marvell Yukon 88E8055 PCI-E Gigabit Ethernet Controller  (192.168.1.34)
          Modem                                             HDAUDIO SoftV92 Data Fax Modem with SmartCP

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Adobe PDF
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          Yazıcı                                            Send To OneNote 2007
          FireWire denetleyici                              Ricoh RL5C832 IEEE1394 Controller (PHY: Ricoh RL5C832)
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller
          USB-Aygıt                                         Sony Visual Communication Camera
          USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
          USB-Aygıt                                         USB İnsan Arabirim Aygıtları
          USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
          USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              American Megatrends Inc.
          DMI BIOS Sürümü                                   R0250Y0
          DMI Sistem Üreticisi                              Sony Corporation
          DMI Sistem Ürün Adı                               VGN-FW11E
          DMI Sistem Sürümü                                 C600MU6Q
          DMI Sistem Seri Numarası                          28277165-5000651
          DMI Sistem UUID                                   6D957CC0-700C11DD-8B01001D-BA20110E
          DMI Anakart Üreticisi                             Sony Corporation
          DMI Anakart Ürün Adı                              VAIO
          DMI Anakart Sürümü                                N/A
          DMI Anakart Seri Numarası                         N/A
          DMI Kasa Üretiçisi                                Sony Corporation
          DMI Kasa Sürümü                                   N/A
          DMI Kasa Seri Numarası                            N/A
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            N/A
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

--------[ Debug - Video BIOS ]------------------------------------------------------------------------------------------

C000:0000  U............................IBM[.............. 761295520......
        C000:0040  ................05/20/08,19:03:12................c..4c......M.5.
        C000:0080  PA`P.*...............M82.PCI_EXPRESS.DDR3...SonyM760 M82 GDDR3_1
        C000:00C0  6Mx32 64bit 128MB 680e/800m                             ..... ..
        C000:0100  .(C) 1988-2005, ATI Technologies Inc. .ATOMBIOSBK-ATI VER010.087
        C000:0140  .000.001.029092.BR29092.001 .409555  .71657   .        .SonyM760
        C000:0180  \config29092.h....$...ATOM..g.P..........`M.5...........PCIR....
        C000:01C0  .........W.....ATI ATOMBIOS.$k.]............................V..
        C000:0200  .....LP. .^..fPfQfRfSfUfVfW..........z..0....f......f.(......2..
        C000:0240  ....l*.k*.g*........*..*.:*.[........DP. u......d..d....~..LP...
        C000:0280  .....f.......fP. .....fXt.. f.........f_f^f]f[fZfYfX.........F.f
        C000:02C0  3..F...F..R......DZ..........f........f.\.f.L.;.u...f.^.f.N.....
        C000:0300  .......>y..u...w.....o...f....e.....@.....B.............|..l..~.
        C000:0340  .....p.........f.......w.....f..f..f...PMID..pL.................
        C000:0380  .....f.........................fPfR.1f...f....fZfX.fPfR.1f...f..
        C000:03C0  ..fZfX........t..:&..u$<.u .W....:&..u..K.....Ou..ZG...gR.......

--------[ Debug - Unknown ]---------------------------------------------------------------------------------------------

HDD             Ricoh Memory Stick Disk Device
        HDD             TOSHIBA MK2546GSX
        Motherboard     63-0100-000001-00101111-022708-Chipset$0AAAA000_BIOS DATE: 02/27/08 18:05:52 VER: 08.00.10
        Motherboard     DMIMOBO: Sony Corporation VAIO
        Motherboard     DMISYS: Sony Corporation VGN-FW11E
        Motherboard     Unknown
        PCI/AGP         8086-2919: Intel(R) ICH9M LPC Interface Controller - 2919 [8086-2919] [NoDB]
        PCI/AGP         8086-2929: Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller [8086-2929] [NoDB]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sony Vaio VGN-FW11E notebook xp kurulumu.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü : Intel PM45 / GM45 chipset driver
    2. Ati Ekran Kartı Sürücüsü: Ati vga driver for windows xp sürücüsünü indirip kurun, gerekirse aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelleme metodunu kullanın. Hala sorun yaşarsanız şu yazıda anlatılanları yapın.
    3. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.
      Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    4. ati Hdmi sürücüsü: Ati hdmi driver
    5. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    6. Touchpad sürücüsü: Alps Touchpad driver ve touchpad registry patch'i kurun.
    7. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    8. Ethernet sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr"
    9. Modem Sürücüsü: Sony vaio modem driver'ı indirin ve kurun.
    10. Kamera sürücüsü: Sony webcam driver'ını indirip zipten çıkarın.

a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Görüntü aygıtlarına girip usb video aygıtına sağ tıklayın. Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırın. Disketi var seçeneğini seçin.
      g- Kamera sürücüsünü açtığınız klasörü gösterin. "R5U870FL" isimli dosyayı seçin. Modeli seçip devam edin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    11. Bluetooth sürücüsü: Bu sürücüyü kurmadan önce wireless açık durumda olmalı. Sony Bluetooth driver
    12. Sony Vaio Uygulamaları (Mutlaka Kurun) : Sony Vaio Uygulamaları

3. sewdali

sewdali Yeni Üye

Hocam driverlar için teşekkür ederim ancak sata driverlı cdim vardı daha önce çok kullandım

ama bu modelde harddiski görmüyor başka bir sata driverlı CD denedim ondada harddiski görmedi

biostada herhangi bir ayar yok enable veya disable yapılacak bizim harddiskin sata driveri farklımı?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. sewdali

sewdali Yeni Üye

Hocam teşekkürler sayende sorunsuz olarak XP yi kurdum bir tek bluetootda sorun çıktı 2-3 kere format attım

wireless düğmeside açıktı ama yinede aygıt bulunamadı uyarısı verdi

bütün XP drivelerlarıda burada Driver Geniusla Yedekledim buyrun

http://rapidshare.com/files/150561360/S ... eWDaLi.rar

6. laranaga

laranaga Yeni Üye

saka bende başka bir sorun var xp kurulumuna geçemeden mavi ekran hatası alıyorum vista kurarken böyle birhatayok lütfen bir çözüm :)

7. sewdali

sewdali Yeni Üye

Hocam kullandığın XP Cdsini değiştir burada yasakmı bilmiyorum kendi kullandığım XP cdsini nete yükledim link verebilirim [bravo]

8. sewdali

sewdali Yeni Üye

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

merhaba,
    sürücüyü indirdiğin yerin direk linkini verebilir misin?
    Bazı yerlerde rapide giremeyen kullanıcılarımız var.

10. laranaga

laranaga Yeni Üye

sata sorununu halletim sonunda teşekkürler :)

11. SpySecure

SpySecure Yeni Üye

Arkadaşlar ben FW11E ye XP kurdum. Buradaki yönergeleri takip ederek. Çok güzel oldu.

12. brkalender

brkalender Yeni Üye

[director] arkadaşlar ben şu adresten indirdim. toplam 1 gb felan ama indirdiğinize değiyor.
    artık notebook ta XP kullananlardan oldum. sizde girin indirin
    İşte Link:

İki mesajınız var ve ikiside başka bir sitenin bağlantısını içeriyor. Paylaşacak birşeyiniz varsa lütfen buradan paylaşınız.
    Saka

13. sewdali

sewdali Yeni Üye

ARKADAŞLAR SATA DRİVERLARINI KENDİ EKLEDİĞİM XP CDSİ
    Yasadışı içerik silindi.

pass: sewdali

Ayrıca kurulumda beraber Office 2003+Nod32+Nero+ vb prgoramlarda geliyor katılımsız kurulumdur (şifre vb sormaz kurarken)

14. drmsmhmt

drmsmhmt Yeni Üye

Merhabalar;

Arkadaslar bende sony vaivo aldıktan sonta vista maduruyum ama tek sorunum wireless ne yaptiysam aygıtı etkinleştiremedim. Ne yapsam olmuyor, vistada normal şekilde çok güzel kullaniyordum.
    Lütfen bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

iyi çalişmalar.

15. brkalender

brkalender Yeni Üye

İki mesajınız var ve ikiside başka bir sitenin bağlantısını içeriyor. Paylaşacak birşeyiniz varsa lütfen buradan paylaşınız.
    Saka

16. sewdali

sewdali Yeni Üye

[director] hocam bizim verdiğimiz driverlar çalışmıyorda diğer forumlara link veriyorsun ? [alala]

ilk mesajın altına bakarsan tek link şeklinde bütün driverları vermişiz, kendimizde bu driverlarla kullanıyoruz

elinize ne geçiyor diğer forumlara yönlendirince.... [ban]

17. brkalender

brkalender Yeni Üye

kardeşim insanlara yardımcı olmaya çalışmak suç mu? verdiğim siteden indirin bakalım sizin karmakarışık içeriklerinize benziyor mu?
    buraya link veriyoruz yok yasak içerik bilmem ne diye siliyorsunuz hemen XP cdsi heryerde var önemli olan lisans vermemek.
    benim içeriklerimin hiçbirisinde lisans yoktur. Lisans sorunu kullanıcıya aittir.
    size de [ban] [ban] [ban]

Link tekrar: VAIO Fw11e XP Driver ve SATA2 CD

18. brkalender

brkalender Yeni Üye

ayrıca sewdali kardeşim kimsenin senin çalışmana emeğine birşey dediği yok sen niye üstüne alınıyorsun
    burayı senin içeriğin benim içeriğim (benim içeriğim seninkini döver) tartışması için kullanmayın lütfen.
    insanlar buraya yardım bulmak amacıyla geliyor. baltalamayın [ban] [ban] [ban]

19. serikan

serikan Yeni Üye

bende sorun oluyo
    mavi ekranda

''bir sorun algilandi ve bilgisayarinizin zarar görmemesini önlemek için windows kapatildi.....
    ...............................................................................................................'' gibi sorun veriyo benim format cd service pack 2li bi soruın olur mu

20. clubvision2

clubvision2 Yeni Üye

ben tüm driverları söylendiği şekilde uyguyladım ve oldu...aygıt yöneticisinde hiç bir soru işareti kalmadı..sadece vaio uygulamaları olmadı nbende..daha doğrusu gu bilgisayar için geçerli değildir diyor...sizce büyük bir soprun olurmu uygulamaların kurulmaması..teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş