Sony Vaio VGN-FW11E 3 GB vs INSPIRON1520 8600 GT 256 MB

Konu, 'Notebook Genel' kısmında nondole tarafından paylaşıldı.

1. nondole

nondole Yeni Üye

FİYAT : 1.794,38 YTL KDV DAHİl PEŞİN FİYAT, 1.722,61 YTL NAKİT/HAVALE
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/SONY- ... ,5345.html
    MODEL= Sony Vaio VGN-FW11E 3 GB
    İŞLEMCİ= Yeni Nesil Intel Montevina 1066 MHZ 2.26 GHz. 3 MB Cache P8400 İşlemci
    RAM= 3 GB DDR2 800 MHZ Ram (Max 4 GB)
    SABIT DISK= HDD 250 GB SATA (5400rpm) HDD
    İŞLETİM SİSTEMİ= Windows Vista Home Premium
    OPTİK SÜRÜCÜ= DVD-RW Double Layer
    SES ÇIKIŞI= Dolby Sound Room Audio
    PİL= Batarya Lithium-Ion battery (VGP-BPS8A) Batarya Ömrü 2,5 Saat
    KAMERA= Entegre Kamera Built-in 'Motion Eye' Digital Camera Image Sensor (Mega Pixels) 1.3 Mp Motion Picture Function Var Motion Pictures max. Resolution (pixels) 1280x800 (SXGA)
    MODEM= Integrated V.92/V.90 Modem (RJ-11)
    ANAKART= Chipset Mobile Intel® PM45 Express Chipset
    EKRAN KARTI= ATI Mobility Radeon™ HD 3470 Chipset 1530MB ( 256+1274)mb Graphic Card
    EKRAN= WXGA Widescreen X-black LCD screen Ekran Boyutu 16,4" Ekran Çözünürlüğü 1600X900 Çözünürlük Tipi X-Black LCD
    NETWORK= Built-in Modem V.92/V.90
    Integrated Wireless LAN= Var
    Wireless LAN Max. Date Rate (Mbps) 300
    Wireless LAN Range (m) max. 100
    Wireless LAN Type 802.11a/b/g/darft n
    Ethernet network 10Base-T/100BASE-TX/1000BASE-T
    Integrated Bluetooth(Version) 2.0+EDR
    Bluetooth Range(m) 10
    ÖLÇÜLER VE AGIRLIK
    Derinlik 2.9-3.7 cm
    Yükseklik 26.1 cm
    Ağırlık 2.9 Kg
    Genişlik 38.4 cm
    GÜÇ KAYNAGI = Voltaj AC 110/230 V, Güç Kaynağı Harici, Frekans 50/60 Hz
    ARAYÜZLER= 4 Pin i.LINK™ (IEEE1394), 400 Mbps 1 DC in 1 Memory Stick™ Slot 1
    Memory Stick Slot Type Memory Stick Std/ Duo. Memory Stick PRO std/ Yüksek hızlı veri aktarımı
    SD Card Slot 1 Microphone Jack 1 RJ-11 Direct Port (Modem) 1 RJ-45 Direct Port (Network) 1
    USB Speed Yüksek/Tam/Düşük USB Port (quantity) 3 USB Version 2.0 USB Connector Type A
    VGA Connector for Monitor 1 TV out 1 TV out type HDMI Audio out 1 Express Card Slot Type 34mm
    Audio out Type(s) Stereo Headphones/speakers jack Express Card Slot 1
    PROGRAMLAR
    Audio= VAIO Music Box,Windows Media Player 11,SonicStage Mastering Studio 2.4
    Video & TV= Adobe Premiere Elements 4,VAIO Content Importer/Exporter,WinDVD 8.0 for VAIO,Divx Player and Converter,VAIO Movie Story
    CD-DVD Burning= Easy Media Creator 9,Click to Disc/Editor VAIO Media Story
    Office Application= Adobe Reader 8.1,Adobe Standart 8,Microsoft Works 9.0,Microsoft Office Trial 2007
    Security & Other= McAfee İnternet Security Suite (60 gun deneme süresi),VAIO Recovery Utility-HDD recovery,Skype,Google Software package
    TEKNİK DESTEK VE SERVİS 2 Yıl Garanti
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    FİYAT : 5 * 362,36 YTL (KDV Dahil) 1.811,78 YTL (KDV Dahil)
    http://www.vatanbilgisayar.com/product_ ... I_ID=33050
    MODEL : DELL INSPIRON1520 8600 GT 256 MB
    CPU Teknolojisi= PENRYN INTEL CORE 2 DUO T9300
    CPU Hızı= 2.5 GHz
    CPU Bus Hızı= 800 MHz
    CPU Ön Bellek= 6MB
    RAM Kapasitesi= 3 GB
    RAM Tipi= DDR2
    HD Kapasite= 250 Gb
    VGA RAM= 256 Mb Paylaşımsız(1023 Mb Turbo Cache)
    VGA Chipset Markası= NVIDIA
    VGA Chipset Modeli= GF 8600 M GT
    Ekran Boyu (inch)= 15.4 " TRUE LIFE
    Monitör Tipi= WXGA
    Maksimum Çözünürlük= 1280*800
    Optik Sürücü= DVDRW
    Mobil Özellikler= BlueTooth
    Mobil Özellikler= Wireless Ethernet
    Mobil Özellikler= Kamera
    Mobil Özellikler= Kart Okuyucu
    İşletim Sistemi= Win Vista Premium Tr
    Ağırlık (Kg)= 2.8 KG
    Diğer= 4 USB - VGA - IEEE 1394
    Garanti= 2 yıl
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Arkadaşlar bir hafta içerisinde karar vermem lazım. Bu bilgisayarı genel olarak oyun ve tıbbi kayıtlar için almayı düşünüyorum.
    Şu an çok kararsızım. Fiyatları birbirine yakın. Çok iyi bir bilgisayar bilgim yok.Sony'nin ekranının HD'yi desteklemesi(film ve dizi için dedi sanırım) bir avantaj dedi arkadaşım (1600*900) ayrıca ekran kontrast özelliği 9000'miş demişler İB'den (o kısmı tam anlayamadım) fakat bir yandan geniş ekran fazla pil tüketimi gibi geliyor.Dell'in işlemci önbelleği 6Mb diğerinin 3Mb ama yeni nesi işlemci diyor. Ekran kartı ise benim için muamma.Dediğim gibi çok fazla bir bilgim yok.Fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.1 hafta içerisinde alacağım.Şimdiden teşekkür ederim.

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sony ekranıyla Dell ise ekran kartıyla bir adım önde gibi.

3. red_wine

red_wine Yeni Üye

vaio fw11e yi bende arastiriyorum. bazi seyleri paylasayim belki faydasi olur.

ekran karti orta seviye bir kartmis. oyunlar icin asiri beklentin varsa yanlis tercih olur. dell in 8600 gt sininde yeterli olacagini sanmam. isin asli oyun icin laptop almak yanlis olur gibi geliyor bana.

lcd monitor, vaio her halukarda dellden ustun olmak zorunda bu konuda. ekran 16.4inc tam 16:9 o cevresi bol siyahlı filmlerde siyah kısım bazı filmlerde kaybolmasada baya daralıyor digerlerine göre.ekran karti veya ana kartta hd yi çözmeye yardımcı olacak bi teferruatlar vardı sanırım sony de. fw11e de double lamp yok. dobule lampli sonylere gore ekran performansı daha düşük. double lamp fw11s de mevcut. dell de ise bu teknolojiler sözkonusu değil geçebiliriz.

wireless, sony de N teknolojisini destekliyor. bu, daha geniş alandan vede daha verimli wireless kullanmana vesile. buyuk ihtimalle dell bi dusuk protokol olan G de kalmistir.

HDMI , bence bu olmazsa olmaz bi sey artik notebooklar icin.yüksek çözünürlüklü video oynaticilar pahali. kaldiki mkv rbm gibi formatlari oynatacak playerlar piyasada bile yoklarken, ve eger yeni bir tv alacak olsan lcd & plazmadan başka secenek kalmamışken piyasada, sonuc olarakta bir gün aldığımız notebook hurdaya ayrilacagindan hdmi in keyfini bugunde hurda olduğunda da çıkarmak lazim. genelde dell lerdede hdmi çıkış oluyor ama sende yazmıyor.
    baska bir yondende bakarsak sony nin ne malzeme en dizayn ne de ileride donanimsal bir problem cikaracagini sanmiyorum.

Sayfayı Paylaş