Sony Vaio VGN-FS315H Driver isteği (raporlu)

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında asmunikal tarafından paylaşıldı.

1. asmunikal

asmunikal Yeni Üye

Kod:
        Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI Tek işlemcili Bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows XP Professional
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.5730.13 (IE 7.0)
          DirectX                                           4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)
          Bilgisayar Adı                                    TUBA
          Kullanıcı Adı                                     Administrator
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2008-07-15 / 11:39

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile Intel Pentium M 740, 1733 MHz (13 x 133)
          Anakart Adı                                       Sony Corporation VGN-FS315H
          Anakart Çipseti                                   Mobile Intel Alviso i915PM
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: Infineon 64T64020HDL5A                     512 MB DDR2-400 DDR2 SDRAM  (5-3-3-8 @ 200 MHz)  (4-3-3-8 @ 200 MHz)  (3-3-3-8 @ 200 MHz)
          DIMM3: Infineon 64T64020HDL5A                     [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (07/10/05)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            nVIDIA GeForce Go 6400
          3D-Hızlandırıcı                                   nVIDIA GeForce Go 6400

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek ALC260 @ Intel 82801FBM ICH6-M - High Definition Audio Controller [B-1]

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) 82801FB/FBM Ultra ATA Storage Controllers - 266F
          IDE denetleyici                                   Texas Instruments PCI7420 Integrated FlashMedia Controller
          Depolama denetleyici                              D347PRT SCSI Controller
          Disk Sürücüsü                                     FUJITSU MHV2100AT PL  (100 GB, 4200 RPM, Ultra-ATA/100)
          Disk Sürücüsü                                     MemoryStick or MemoryStickPro Device
          Disk Sürücüsü                                     SigmaTel MSCN USB Device  (494 MB, USB)
          Optik Sürücü                                      Generic DVD-ROM SCSI CdRom Device
          Optik Sürücü                                      MATSHITA UJ-840D  (DVD+R9:2.4x, DVD+RW:8x/4x, DVD-RW:4x/2x, DVD-ROM:8x, CD:24x/10x/24x DVD+RW/DVD-RW)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         55388 MB (55253 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-13-CE-75-F4-56
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) PRO/100 VE Network Connection
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) PRO/Wireless 2200BG Network Connection
          Modem                                             HDAUDIO SoftV92 Data Fax Modem with SmartCP

Çevre Birimleri:
          FireWire denetleyici                              Texas Instruments PCI7x20 1394a-2000 OHCI Two-Port PHY/Link-Layer Controller (PHY: TI TSB41AB1/2)
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801FBM ICH6-M - USB Universal Host Controller [B-1]
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801FBM ICH6-M - USB Universal Host Controller [B-1]
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801FBM ICH6-M - Enhanced USB2 Controller [B-1]
          USB-Aygıt                                         USB İnsan Arayüz Aygıtları
          USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              Phoenix Technologies LTD
          DMI BIOS Sürümü                                   R0080J1
          DMI Sistem Üreticisi                              Sony Corporation
          DMI Sistem Ürün Adı                               VGN-FS315H
          DMI Sistem Sürümü                                 C300QX6S
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                Reserved
          DMI Kasa Sürümü                                   Reserved
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

Şimdiden teşekkürler..

2. asmunikal

asmunikal Yeni Üye

Bu driverler bende de var fakat uyumsuzluk mudur nedir anlayamadım bir türlü olmuyor..
    Aslında driverlerle ilgili sorunum şu.Format attım XP yükledim.Driverleri kurdum..
    Ses kartı oldu ama ekran kartında sorun var,yüklenemedi sanırım.. Bir de wireless olmuyor..
    Bu eklediğiniz driverleri kurmak için diğerlerini kaldırsam sorun olur mu ? Yoksa yeniden mi format atmalıyım ?
    Teşekkürler..

3. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

Format atıp temiz bi kurulum yapmanızı tavsiye ederim chipsetten başlayıp ses ve ekran kartı driverlarınızı kurun kurulmayan driverlar için aygıt yöneticisinden manual olarak hedef klasörü gösterek yapmayı deneyin

4. asmunikal

asmunikal Yeni Üye

Bu driver paketinin içerisinde bir kaç tane setup 'ı olmayan sürücüler var,peki onlar nasıl kuruluyor ?
    Ekran kartı'nın sürücüsü hangisi ?
    Çok teşekkür ediyorum ayırdığınız zaman ve verdiğiniz bilgiler için..

5. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

setup'ı olmayan driver dosyalarında *inf dosyalarıdır onlarıda aygıt yöneticisinden kuracagın donanımın üzerine sağ tıklayarak guncelleştir dersin ,belli bir konumda ara dedikten sonra içinde driverı olan klasörü gösterirsin o zaman otomatik tabiki kendi dogru driver ise dosyayı bulup kuracaktır.eger sadece ekran kartını yüklemek istersen www.vaio-link.com adresinden modelini girerek ulaşabilirsin

6. asmunikal

asmunikal Yeni Üye

Format atıyorum şu an,bitince driverleri yükleyeceğim,anlattığınız üzere Aygıt Yöneticisi'nden de sürücüleri güncelleyeceğim..
    Herhangi bir sorun olursa tekrar yazarım,ilginiz için teşekkür ederim..

7. asmunikal

asmunikal Yeni Üye

Format attım ve driverleri kurdum,otomatik bulamayanları da manuel tanıttım oldu..
    Fakat çalışmayan tek şey wireless.. Herhangi bir hata mesajı vermiyor sadece bağlanmıyor...
    Şu an başka bir notebook ile aynı modem üzerinden internete bağlıyım,modemimle bir sorunum yok ama Sony bilgisayarımda wireless ile internet bağlantısı yapamıyorum..
    Sizce sorun ne olabilir ? Bir fikriniz var mı ?

8. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

wireless driverı sornsuz olarak kuruldumu ,wireless on/off tusu acık konumda mı,wireless görüp de bağlanmıyor mu yoksa hiçbir wireless ağı yakalayamıyormu

9. asmunikal

asmunikal Yeni Üye

Wireless driver sorunsuz kuruldu,on/off düğmesi de on durumunda..
    Modemimin adını görüyor bağlanı tıklıyorum,WPA şifremi giriyorum lakin bağlanmıyor,bağlantı hatası da vermiyor sadece hiç birşey olmamış gibi duruyor..

10. asmunikal

asmunikal Yeni Üye

Hallettim,Modem ayarlarından girip Mac filteri devre dışı bıraktım oldu..
    Herşey için tekrar teşekkür ederim.. :)

11. asmunikal

asmunikal Yeni Üye

Merhaba uzun bir aradan sonra yine ben.. :)
    Bugün format attım seste bir sorun var,aygıt doğru düzgün çalışmıyormuş.Önce chipset sonra ses sonra ekran kartı kurdum.. iki kez format attığım halde sorun yine aynı..
    Ne yapabilirim ? Yardımcı olursanız sevinirm.. Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş