Sony Vaio VGN-FE21S Notebook SES vermiyor ?

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında acemiwebci tarafından paylaşıldı.

1. acemiwebci

acemiwebci Yeni Üye

Elimde enişteme ait Sony Vaio VGN-FE21S model notebook var. XP Pro Trk kurdum. Tüm sürücüleri de sitesinden blok olarak indirip sorunsuz kurdum. Herşey mükemmel çalışıyor, ancak SES hariç. Sitesinde ses olarak Sigma Tel High Definition Audio CODEC olarak belirtiyor ve orijinal sürücüyü sorunsuz yükledi. Ses aygıtı sınama bölgesinde mükemmel çalışıyor mesajı veriyor. Ancak aletten ses soluk çıkmıyor. Harici hoparlör de taktım yine aynı. Hiç ses yok. Göstergelerde hareket var ama ses yok !
    XP'yi kaldırıp yeniden sıfırdan kurdum sonuç yine aynı. Ses çıkmıyor.
    Hoparlör arızalı olsa harici ses sistemine ses vermesi lazım o da yok. Sizce sorun ne olabilir ?
    İlginize şimdiden teşekkür ederim.

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

3. gilendi

gilendi Yeni Üye

acemiwebci sen o indirdigin suruculer hangisine ait ona iyi bak birde o sayfada
    modele gore vista ,xp ve 64 bit icin yaziyor hangi isletim sistemini kullaniyorsan onu indir kur
    kolay gelsin

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

[*]Ses Kartı Sürücüsü: Sigmatel audio driver dosyasını indirip açın. İçinden iki klasör çıkacak. Önce birincideki dosyayı çalıştırın. Daha sonra ikinci klasördeki setup.exe yi çalıştırıp ses kartı sürücüsünü kurun. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Sayfayı Paylaş