sony vaio vgn-cs11z notebook ve xp driverları acil lazım

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında ankara_yolcu tarafından paylaşıldı.

1. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

Arkadaşlar şu an elimde cihaz. Ben elimde ki driverları denemeye başlayacağım, recovery diski bitmek üzere. Format atacağım birazdan, o bitene kadar driver ları paylaşabiliriz diye düşündüm. Ekte everest ile almış olduğum rapor var. Yardımlarınız için teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

SONY VAIO VGN-cs11z notebook xp drivers ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 32bit
    3. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü windows xp 64bit
    4. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü Vista xp 32bit
    5. Nvidia vga driver : Notebooklar için Nvidia ekran kartı sürücüsü Vista xp 64bit
    6. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    7. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    8. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    9. Ethernet kartı sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr"
    10. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    11. Modem Sürücüsü: Sony vaio modem driver'ı indirin ve kurun.
    12. Bluetooth sürücüsü: Bu sürücüyü kurmadan önce wireless açık durumda olmalı. Sony Bluetooth driver
    13. Sony Kısayol tuşları Sürücüsü : Sony hotkey drivers
    14. Ekran parlaklığı kontrol programı: Brightness Controller for xp

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

Tabi paylaşırım. Formatı dün attım bir kaç driverı kurdum sorun yoktu. Şimdi geri kalanını kuracağım. Bitince linki yollarım arkadaşlar.

5. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

sadece bluetooth kaldı onuda bulayım geöndereceğim burdaki bluetooth sorunlu

6. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

SONY VAIO VGN-CS190E in bluetooth driver ı oldu bunu kullanalım arkadaşlar onun dışında diğer driverlar sorunsuz bir şekilde oturdu. Ancak zaten geç kalmış olduğu için laptopın teslimatı driver ları programla alamadım ama dediğim gibi bunların hepsi sorunsuz çalışıyor.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bluetooth sürücüsünün linkini verirseniz ilk mesaja ekleyelim.

8. ankara_yolcu

ankara_yolcu Yeni Üye

Forumda VGN-CS190E diye arattıp bulabiliriz. Linki verecektim ama bir türlü göremedim tıklayınca sadece kaydet geliyor linki göremiyorum. VGN-CS190E modelinin bluetooth driverı uyumlu

9. notfingers

notfingers Yeni Üye

arakadaşlar paylaşım için teşekkürler.fakat benim ekran kartı driverinde sorun yarattı.kurulum başlıyo nvidia kurulum ekranı geldiğinde hata veriyo diğer tüm driverler tuttu.birde işletim sistemi rusça acaba onunla bir alakası varmıdır.yardımlarınızı bekliyorum.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ekran kartı sürücüsünü aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle diyerek kurdunuz mu?

Sayfayı Paylaş