Sony Vaio VGN-CS11S/W laptop özellik, resim, Xp Driver

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında oceanx35 tarafından paylaşıldı.

1. oceanx35

oceanx35 Yeni Üye

Arkadaşlar VGN-CS11S/W için xp driverlarını sabahtan beri arıyoeum bir türlü bulamadım ayrdım olabilirseniz çok sevinirim...

2. oceanx35

oceanx35 Yeni Üye

hocam okudum verdiğin linki ama... laptopda şu an işletim sistemi yok. O yüsden everest programını kullanamam. Xp yüklemek istiyorum ama forumda bu modele ait xp driverlarını bulamadım.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bizim sürücüleri verebilmemiz için o rapora ihtiyacımız var. Özelliklerine bakarak aşağıdakileri çıkarabilirim ancak %100 emin değilim.

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Sony Vaio VGN-CS11S/W laptop Xp Driver ve xp kurulumu
    Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia Ekran Kartı Sürücüsü: Nvidia vga driver for windows xp sürücünü indirin. Eğer sorun yaşarsanız şu konuyu okuyun.
    3. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel graphics driver
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Modem Sürücüsü: Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP Driver isimli dosyasını indirin ve kurun. Bu dosyayı kurarken hata mesajı alabilirsiniz. Bu durumda;
      a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Modem Device on High Definition Audio Bus seçeneğine sağ tıklayın ve Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Gelen listeden Modem'i seçip ardından gelen ekrandan da disketi var seçeneğini seçiyoruz.
      g- sp33742.exe dosyası, herhangi bir değişiklik yapmazsanız içindekileri C:\swsetup\sp33742 klasörüne genişletir. Buraya açtıysanız disketi var seçeneğinde hedef olarak burayı gösterin ve tamam deyin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin.
    6. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    7. Ethernet kartı sürücüsü: Marvell ethernet driver şifresi: "www.notebook.gen.tr"
    8. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    9. Parmak izi Okuyucu : UPEK Finger Print Drivers
    10. Kamera sürücüsü: Sony webcam driver'ını indirip zipten çıkarın.

a- Bilgisayarıma sağ tıklayın > özellikler > donanım > aygıt yöneticisi ekranına gelin.
      b- Görüntü aygıtlarına girip usb video aygıtına sağ tıklayın. Sürücüyü güncelleştiri seçin.
      c- Hayır bu kez değil'i seçin. ileri deyin.
      d- Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.
      e- Arama. Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim diyoruz ve devam ediyoruz.
      f- Uyumlu donanımları göster'in işaretini kaldırın. Disketi var seçeneğini seçin.
      g- Kamera sürücüsünü açtığınız klasörü gösterin. "R5U870FL" isimli dosyayı seçin. Modeli seçip devam edin.
      h- Gelen uyarıya evet diyerek devam edin. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    11. Sony Kısayol tuşları Sürücüsü : Sony hotkey drivers
    12. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver

4. kabus77

kabus77 Yeni Üye

sony vaio VGN-CS11S/P laptop var bir arkadaşımın sürekli bluetooth peripheral device uyarısı veriyo yani donanım bulundu diyerek.Çözemedim bir türlü.Birde wireless anahtarı etkin olduğu halde kapalı gözüküyor sebebini çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

5. kabus77

kabus77 Yeni Üye

Yardımcı olacak bir allahın kulu yok mu?

6. trancetor

trancetor Yeni Üye

bluetooth için xp driverı var mı..

7. trancetor

trancetor Yeni Üye

bluetooth olayını hallettim, buraya da paylaşayım.
    aşağıya eklediğim linkteki rar dosyasının içinde bir rar dosyası birde exe dosyası var. dosyayı indirip içindeki exeyi çalıştırdım donanımı buluyor sonra yarıda kesiyor. ondan sonra bluetooth xp yazan rar dosyasını açtım ve aygıt yöneticisinden ünlem işaretli olan aygıta sağ klik ile sürücüyü güncelleştir diyerek rar dosyasının içini gösterdim. ve şuan bluetooth çalışır vaziyette..

http://rapidshare.com/files/252911623/s ... p.rar.html

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

paylaştığınız için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş