Sony Vaio VGN-220E notebook

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında musti2571 tarafından paylaşıldı.

1. musti2571

musti2571 Yeni Üye

Merhaba, benim diz üstü bilgisayarım Sony Vaio VGN-220E modeli ve ekran ile ilgili bir sorun var.Bilgisayar özelliklerinde (orjinal hali) ekran kartı Yeni Nesil Intel X3100 Chipset 358 MB Graphic Card yazıyor(internetten araştırdım). Ben işletim sistemini değiştirdikten sonra ekran bağdaştırıcıları bölümünde Mobile intel (R) 965 express chipset family yazıyor. Fakat yanında birde sarı renkli balon içerisinde ünlem işareti var. İntel'in internet sayfasından çeşitli xp uyumlu sürücüler indirdim ^Yüklenmekte olan bu sürücü bu bilgisayar için doğrulanmamış. Lütfen bilgisayarın üretücüsüne başvurarak uygun sürücüyü edinin.Kur kapatılacak.^ diye uyarı veriyor.Orjinal işletim sistemi windows vista idi ve dilide ingilizce idi. Şu anki işletim sistemi ise Microsoft Windows XP Professional Versiyon 2002 Servise pack 3. Saka isimli arkadaş bana ^Ekran kartınız için şu sürücüden başka bir sürücü yok. Umarım sorun düzelir.Intel onboard vga driver^ linkini gönderdi sagolsun ama yine aynı uyarıyı verdi.Ne yapacağımı bilmiyorum. Görev gereği bulunduğum yerde servis veya tamir olanağım da yok. Şimdiden çok teşekkürler! [imdat] Musti!

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Size verdiğim sürücü tam olarak istediğiniz sürücü. İntelin başka bir sürücüsü yok malesef.
    Ancak belki sony kendi sürücüsünü modifiye etmiş olabilir.

Bu durumda iki şey denemenizi öneririm.
    1. Aygıt yöneticisinden o aygıta sağ tıklayın. Sürücüyü güncelleştir deyin. Sürücüyü kendiniz seçin ve intel sürücüsünü açtığınız klasörü gösterin. Adımları kabul ederek ilerleyin.

2. Aynı ekran kartını kullanan bir sony vaio xp sürücüsünü bulmak ve kurmak.
    ftp://ftp.vaio-link.com/PUB/OS/XPDOWNGRADE/ adresi yardımcı olabilir. Şu an bir sorun var sanırım.

Sayfayı Paylaş