Sony Vaio Ses Sürücüsü Lazım

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında talha55 tarafından paylaşıldı.

 1. talha55

  talha55 Yeni Üye

  Arkadaşlar anakartım bu ; Mobile Intel Alviso-G i915GM. Ses driverını arıyorum.

  Bu da ses kartı :Realtek ALC260
   
 2. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  [*]Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

  Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

  Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.

  Ses kartı kurulumunda hata verebilir dert etmeyin. Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz.
  Sürücüyü güncelleştir > Hayır[nb],[/nb] Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
  Kod:
  C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
  Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

  Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
   
 3. talha55

  talha55 Yeni Üye

  Çok teşekkürler yardımınız için...

  Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio ve realtek ses kartı driverını kurunca oldu. Dİğer işlemleri yapmaya gerek kalmadı. Sağlıcakla....
   
 4. cnscr

  cnscr Yeni Üye

  dediklerinizi yaptım ama sistem aygıtlarının altında ünlem çıkmadı :cry:
  ben yanlışlıkla silmiştim ses aygıtını laptop tan ve şimdi yüklüyemiyorm :cry:
   

Sayfayı Paylaş