Sony Vaio notebooklarda recovery dvd oluşturma

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sony Vaio laptoplarda recovery dvd oluşturma
    1. Başlat'a tıklatın.
    2. Tüm programlara girin
    3. VAIO Recovery Center dosyasını bulup programı çalıştırın.
    4. Onay ekranında devam tuşuna basın.
    5. Açılan programda sol menü'de "Create Recovery Discs" seçeneğine tıklatın.
    6. Sonra sağdaki büyük menüde yazılar çıkıcak ve sağ alt köşede START butonu çıkıcak,buna tıklatın.
    7. Sağ alt köşeden İLERİ tuşuna basıyoruz.
    8. Burda ne çeşit dvd'ye yazmak istediğiniz seçeneği çıkıyor,DVD DL(s);çift katmanlı dvd,bunun için 2 tane gerekiyor. Eğer normal DVD varsa elinizde DVD(s) seçeneğini işaretleyin,bundan 4 tane gerekiyor. Seçeneğinizi belirleyip İLERİ tuşuna basın.
    9. Sonrasında ise Disk okuyucu-yazıcı kendiliğinden dışarı çıkıcaktır,buraya Boş DVD yada DVD-DL (hangisini işaretlediyseniz) onu koyup Recovery Disc'lerin oluşmasını bekleyin...

Recovery işleminde dvd ler 1-2-3-4 olarak yazdırılır,sıranın karışmaması çok önemlidir,bu yüzden oluşturduğunuz dvd'lerin üzerine numarasını yazarsanız iyi olur!!!

2. NZCN

NZCN Yeni Üye

Bilgiler için teşekkürler. Yalnız şunu da belirtelim ki çoğu notebook hatta belki de hepsi, korsanı önlemek amacıyla YALNIZCA 1 DEFA recovery disc oluşturuyorlar. Bu sebeple, bu işlemi gerçekleştirecek arkadaşlar ellerinde fazlaca DVD bulundurup çıkabilecek sorunlara karşı en başından tedbiri alsınlar. Ve başladıktan sonra iptal etmemeyi tercih etsinler. Bu tür problemler yaşayan çok arkadaşım oldu. Bilginize...

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

uyarı için teşekkürler. Nedense birçok mrka da aynı durum var. Dağıtan zaten istediği gibi dağıtır. Asus hem recovery dvd veriyor hem de recovery partition var.

4. NZCN

NZCN Yeni Üye

Ben laptopu alırken bu konuyu özellikle sormuştum ama artık hiçbir notebook'da dvd verilmiyor içerisinde recovery partition var demişlerdi demek yalanmış, asus'ta varmış :evil: Sony'de yalnızca recovery partition var ve bu yüzden 320 gb harddiscim 284 gb görünüyor. Aslında recovery cd oluşturduktan sonra bu bölümü imha etsek nasıl olur diye düşünüyorum...

5. schatze67

schatze67 Yeni Üye

arkaaşlar ben recovery almayı ihmal etmiştim şimdi sistem açılmıyor nasıl yaparım

6. deepcriminal

deepcriminal Yeni Üye

2 gün önce bende Sony NS11S aldım. Recovery işlemini sorunsuz olarak yaptım 3 DVD yazdırdı. (1 saatten fazla sürüyor)

Her ne kadar Vista kullanmak istemesemde ne olur ne olmaz mantığı ile yedekledim sistemi.
    Xp kurmak baya bi uğraştırdı. Şaun bir tek HotKey aktif edemedim, diğer bütün sistem çalışıyor.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ns11 ana konusuna hotkey sürücüleri eklendi.

8. hasanozturk

hasanozturk Yeni Üye

ns21m aldım vistada explorer hat veriyor sürekli explorer kapanıyordu.

recovery dvd den erase hdd yaptım fakat şimdi de yüklenmiyor önerisi olan varmı

9. ozkandez

ozkandez Yeni Üye

bende ns-21m var bunların driver ları lazım yardımcı olabilirmisinizz

10. mkga

mkga Yeni Üye

Merhaba:
    VGN-SZ450N model bir sony vaio notebookda şu anda XP yüklü ve geçmişte recovery cd yoksa oluşturlumamış ise ve ben yine eski ingilizce olan vista işletim sistemini kurmak istersem çaresi varmıdır bunun şimdiden teşekkürler.
    NOT: Şu anda HDD nin toplam kapasitesi 142.7 GB olarak gözüküyor.

11. arif44

arif44 Yeni Üye

Teşşekürler faydalı bilgi olmuş bi start dedik 1 saattır bekliyoruz [director]

12. taho09

taho09 Yeni Üye

Verdiğin bilgiler için çok sağol ama ben bunları yaparken %70 de hata veriyor ve başka bir dvd takdığımda %50 den başlıyor bu böle tekrarlandı sizce ne yapmalıyım ?yardımcı olursanız sevinirim .Şimdiden teşekkürler...

13. omer-20-56

omer-20-56 Yeni Üye

arkdşlar kolay gelsin bilgisayarım da şu dosyayı bulamıyorum VAIO Recovery Center dosyası neden dir acaba yazarsanız sevinirim omer-20-56@hotmail.com

14. uA_Y_C_A

uA_Y_C_A Yeni Üye

Vaio Care oldu artik onun icinde recovery

15. gokhankeskin

gokhankeskin Yeni Üye

Merhaba
    vgn-fw560f modeli için recovery var ama ingilizce vistalizor ile türkçe yaptım ama bazı sorunlar oldu. windows home prem oa sony corporation türkçe64 dvd sini bulabilirmiyiz acaba.
    OEM dvd ile kurdum girdiğim keyi kabul etmedi. OA lar direk aktive olan versiyonu galiba.

16. elzerey

elzerey Yeni Üye

arkadaşlar elimde SONY VAIO VPC-EB1PFX/B model bir laptop var. çok da memnunum ancak bilgisayarımla gelen recovey bölümünün yedeğini aldım ve recovery partition'u sildim. aradan uzun zaman gecti. yaklaşık 5 ay gibi. şimdi laptop coktü. recovery dvd yi takıyorum ama sanırım benim salak dvd ler 5 aydır kımıldatmadığım zarfın içinde çözülmüşler. döngüsel hata deyip yükleme yapmıyor. kaldım ortada. dvd calışmıyor recovery partitionu da ben sildim. var mı bana yardımı dokunabilecek ya da benzer model varsa elinizde dvd yi paylaşsak nasıl olur? bu yardıma cok ihtiyacım var. karşılıksız bırakmam emin olun. teşekkürler şimdiden. :(

17. akhacker

akhacker Yeni Üye

merhaba arkadaşlar sony vaiyo recovery cd si bulunuyor elimde
    60 tl karşılığında satıyorum arkadaşların bilgisine

kargo alıcıya aittir

cihan elektronikte 90 tl karşılığında da alabilirsiniz
    yalnız çoğaltıp satamıyosunuz lisans koyuyorlar

bendeki ingilizcedir türkçe klavye kullanımı açıktır

teşekkürler

0538 947 03 04

Sayfayı Paylaş