SONY VAIO-İlk Şarj Süresi

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında matist tarafından paylaşıldı.

1. matist

matist Yeni Üye

mrb arkadaşlar bugün yeni notebook aldım.eve gelince de saat 8sularında şarja taktım fakat alırken 3-4 saatlik şarjın yeticeği sölendi ama daha önce 10-12 saat şarjda kalması gerektiğini duymuştum.sizce ne yapmalıyım? 4saat bitiminde çıkarıyım mı yoksa sabaha kdr durmasında fayda mı var??

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence o kadar uzun tutmaya gerek yok. %100 dolduktan sonra zaten şarj olmayı bırakıyor.

3. matist

matist Yeni Üye

12 saat şarjda bıraktım iyi mi ettim kötümü bilemedim :/..sonrada 2 sefer doldur boşalt yaptım yani sadece pille kullandım pc yi.bundan sonrakiler içinde elektrikle kullanmayı düşünüorum..bikaç sefer doldur boşalt pil için iyiymiş daha uzun ömürlü olması açısından...umarım yanlış bişiler yapmamışımdır

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

iki haftada bir pili boşaltmakta fayda var. Yani prizden çekip pilden kullanırsınız arada bir.

5. realemoemo

realemoemo Yeni Üye

Ek olarak pilinizin şarjı tam sıfırlanmadan yeniden şarj edin(örn:%5 yada %10 da)Birkaç sitede notebook pillerinin tam sıfırlandığında hücrelerinin sağlıklı bir şekilde şarj olmadığını okumuştum.Ayrıca sayın saka nın da dediği hibi uzun süreli şarjın bir anlamı yok diye biliyorum bende.şarj %100 olduktan sonra kesiliyor.

Sayfayı Paylaş