SONY VAIO FZ SERİES

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında hızırsah tarafından paylaşıldı.

1. hızırsah

hızırsah Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,
    Sony en sonunda directx 10 lu ve santarosa plaformlu notebooklarını duyurdu.
    Fz adını verdiği bu model dayanıklı ve sağlam olup 15.4 ekrana karşılık 14.1 kasaya sahip olan ilk notebooktur.
    Sony eurasia garantisi altında Türkiye de bulunan fz modelleri ile ilgilenen arkaşlara bu konu altında paylaşım yapabilirler.
    Not: Bu mesaj Yönetici tarafından değiştirilmiştir. Lütfen tümü büyük harften oluşan mesaj yazmayalım, noktalama işaretlerine dikkat edelim.

2. adf__

adf__ Yeni Üye

fz serisindende sonydende nefret ediyorum xp yükleyiim dedim açılmıyo meret :oops: benimde fz18m serisi var. vistalıyken güzel ama vista kasıyo resmen durduk yere bilgisayarı

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Senin bilgisayar 1gb ramli mi?Öyleyse kasıyordur doğru.Bende 2gb ram var toshibada hiç de kasmıyor.Giderek de ısınıyorum vistaya..

4. adf__

adf__ Yeni Üye

benimde 2 gb ram ama kasıyo yinede çünkü aynı özelliklerde bi bilgisayar xp olduğunda daha hızlı olur bence.

5. hızırsah

hızırsah Yeni Üye

ilk defa sony nin fz serisinin kasıyor diyen birini görüyom aldıgın makina amerikan malı omasından m acaba bilmiyom ama fz11s modeli var bende kasmayı bırak yavaslaması için can atıyom ikincisi su xp lanetindende kurtuun çağ atladık hala 90 lı yıılarda gezmeyin vista işletim sistemiinin babasıdır görmediğin tüm özellikler ve kolaylıklar artık vistada xp i kaldır çöpe at vistayla karsılaştırılması bile yanlış :evil:

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Ben de şu anda vistadan memnunum.Pek bir eksisini görmedim.Sp çıkınca daha iyi olur diye düşünüyorum.2gb ram ile vista olsa bile kasmaması lazım,kendi bilgisayarımdan biliyorum 2gb ramim ve vistam var hiç de kasmıyor gayet de performanslı...

7. antepli0027

antepli0027 Yeni Üye

Arkadaşlar bende FZ40E var ve işletim sisitemi ingilizce vista olarak geldiği için format atıp vista ultimate kurdum ancak şu anda driverlerin bazısı yüklenmdi. Progamlar bilgisayarı vaio olarak görmüyor. Ekran kartını intelin resmi sitesinden indirerek kurabildim. Appilication isimli driveri kurmadı mesela. Aynı şekilde ekran kartını da ve şu anda kamera çalışmıyor.Buna bir çözüm önerisi getirebilecek arkadaş varsa cevaplarını bekliyorum.

8. shelter

shelter Yeni Üye

fz serisi bazı laptoplarda blue ray var. şu an sadece fz serisinde var bildiğim kadarıyla.

9. detateknik

detateknik Yeni Üye

evet sevgili arkadaşlar xp değil vista kullanın deniyor ama ben kullanamıyorum xp kullanmak istiyorum FZ140E model bilgisayarım fakat xp sürücüleri yok yardımcı olurmusunuz..

10. emre

emre Yeni Üye

sony vaio vgn-fz21m nb xp driverleri için kim yardım eder bana :D

11. chefik

chefik Yeni Üye

istanbul bilişim türkiye'nin en ucuzu fakat garantileri kendisi bilgisayar konusu gelince alacak arkadaşlar tabiki fz21m sebebi bluray var ve full hd ekran ve hdmu giriş-çıkışı mevcut.
    fz21 driver ları kendi sitesinde var fakat xp için hiç aramayın yükleseniz bile kamera blueray ve hdmı full hd çalışmıyor :ugeek:

12. crazyprens

crazyprens Yeni Üye

bende fz-190 model var, aldığımda üzerinde 1 gb ram vardı , vista resmen gıcık ediyordu beni, rami 1,5 gb yaptım az bişi canlandı.
    baktım olmayacak böyle dün xp yi kurdum şimdi harika oldu, uçuyor pc [bravo]

13. ANIL2

ANIL2 Yeni Üye

14. ANIL2

ANIL2 Yeni Üye

VGN FZ460E bılgasay kullanan arkadaslar lutfen yardım edın bılgısayarı 2. el aldım ve birturlu camerasını calıstıramadım yukleyen arkadaslar var ıse yardımcı olsunlar denemedıgım sıstem ve driver kalmadı acaba camera arızalımı bırı bana bu konuda yardım etsın şu anda orjinal sistemi windows vista home premium kullanıyorm ve hala calısmıyor beklıyorm..

Sayfayı Paylaş