Sony Vaio alınırmı?

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında taltrap tarafından paylaşıldı.

1. taltrap

taltrap Yeni Üye

Arkadaşlar Sony ler hakkındaki düşünceleriniz neler acaba,modellere bakıyorum çok şık çok güzel,özellikleride güzel ama birçok kişi alma çok arıza yapar çok hassastır gibi şeyler söylüyor.Sizin düşünceniz nedir?

2. oguzpaker

oguzpaker Yeni Üye

sen başkalarını boşver sony i tek geçerim... [bravo] [bravo]

3. seyhur

seyhur Yeni Üye

arkadaşlar ben bu laptop olayını kafaya bi taktım şimdi standartlarım yükseldi alamıyorum bişey...
    önce fz serisinin tümü güzel geldi 11 serisinden alacaktım ki 21 çıktı tam onu alacaktım 31 çıktı şimdi karar verdim 31z alacağım neden anlattım bunları...
    şunu belirteyim 1 sene boyunca pek çok farklı markadaki ürünleri inceledim ve hiçbiri sony kadar olayın derinine inmiş değil. ürünler hem göze hitap ediyor hem performansları süper... fiyatı diyeceksiniz evet hepsinden pahalı ama sony kalitesi parayı hak eder... yıllar önce walkman aldım kasetli çok uzun süre kullandım sonra discman aldım şu mp3 çalanlardan daha yeni kendim kırdım aslanlar gibi çalışıyodu. w800 telefonunu aldım ilk çıktığında güzel güzel kullanıyorum ve gerçekten hem telefon hem mp3 çalar olarak çok kaliteli. fotoğraf makinası aldım 2 tane güzel kullandım bi tek 2. makinamda bi problem var onu da garantili alsaydım değiştirirlerdi fakat büyük bi problem değil ...... yani sony beni hiç mutsuz etmedi diyebilirim. parana kıyabiliyorsan ve yıllarca kullanmak istiyorum diyorsan ben sony i özellikle de fz serisini tavsiye ederim... ama dikkat edin istanbulbilisim biraz dağıttı kendini. getirdiği makinalar bozuk çıktı toplattı falan ucuz diye atlamayın... eurasia daha pahalı ama 5 yıl garanti veriyorlar ve diğer ithal seri ürünlerinde olan problemleri çözmüşler.. normal bi bilgisayar arabaysa sony nin ferrari olduğuna inanıyorum ve tavsiye ediyorum...

4. kara_star

kara_star Yeni Üye

arakadaşım sony vgna 517 b 17 '' dizüstü var bende heralde benim kadar hor kullana yoktur gemi kaptanı olduğum için fırtınalı havalarda unutuyorum vede sallantısda çok defa masadan yere düştü ve kesintisiz 5-6 saat nfs oynadığım oluyo ama tık yok bana mısın demiyo
    düşünmen gerekne tek şey fiyatı biraz pahalı ama servis ve kalite dersen tek geçerim

5. turank

turank Yeni Üye

youtube.com açılınca

vaio crash test diye bi arama yapın. işte vaio ve dayanıklılık.

6. seyhur

seyhur Yeni Üye

arkadaşlar şu anki mesajımı yeni aldığım sony vaio vgn-fz31z ile yazıyorum. alet cidden güzel. bi tek klavyede tuşların altında boşluk var. mesela benim sağ tarafta bi boşluk var gold dan aldım geri iade için gittim yenisini açtılar yine aynı problem ve daha çok yerde boşluk vardı. bilmiyorum belki bu seride bi problemdir ama ben pek üstünde durmadım. satıcı bu modellerin gemiyle gelirken yolda yapıldığını söyledi bana garip geldi belki de bilmeden söylemiştir ama öyleyse böyle sorunlar mümkün diye düşünüyorum. çünkü olayı biliyorum sony servise götüreceğim ve 5 dakikada iki vida sıkıp verecekler :) bir de pili ilk şarjdan sonra normal kullanımla güç tüketimini azaltmadan 1sa 40dk kadar gitti yani pili canavar değil...

aletin kadı kızı vari kusurları bunlar oldu diyebilirim.

alet cidden performans canavarı. daha pek çok deneme yapamadım ama çevremdeki yaklaşık 100 laptopla karşılaştırılmaz diye düşünüyorum. ekranı mükemmel. dış görünüş olarak cidden çok güzel bir tasarım. almadan önce vista ile ilgili endişelerim vardı. hangi programı kullanacağım sonuçta crack olayını çok zor hale getirmişler... sony çok güzel programları yanında veriyor. bd yazma, oynatma, bd için hd film yapma, adobe pro, ve benzeri ve benzeri... bi tek free bs player ve avira antivir yüklemeniz yeterli gibi geldi bana. kasma takılma uzun süren hard diskler arası aktarım zamanlar yok.

arkadaşlar benim içime sindi %20 indirim yakalayıp aldım herkese tavsiye ederim

7. anl_tr

anl_tr Yeni Üye

arkadaşlar bende bu fz31z alamyı düşünüyorum cok araştırdım arkdaşlarım bana hep daha iyi özellikli asus önerdiler ama vaionun yerini tutumuyo ben yurt dışından getirtcem işllah güzel bir şekilde kullanbilrim. [bravo]

8. seyhur

seyhur Yeni Üye

31z nin hard diskinde görülmeyen bi sektörde vista ve diğer programlar ham olarak mevcut. Açılışta F10 tuşuna basarak direk kurulum yapabiliyorsunuz. Zarar görme olasılığına karşı 3 dvd ile VAIO Recovery Center programından yedek alınabiliyor. Vaio'nun diğer programarı da ürünün kullanım kolaylığını artırmakta. diğer mesajımda belirtmemişim içinde gelen photoshop standart programı da çok kullanışlı.

9. bodiochir

bodiochir Yeni Üye

yaa arkadaslar bisey soracam ben bir tane VGN-FZ15 aldim, bunda recovery diye bisey yok ben nasil yapabilirim ? internetten falan bulunur mu?

10. seyhur

seyhur Yeni Üye

walla bende üzerinde yüklü vaio recovery center diye bir program var her işi yapıyo. Senin 15 modelinde nasıl bi işletim sisemi yüklü ya da üzerindeki programlar ne? eğer varsa recovery center yaparsın her türlü yedek dvd si ya da görünmeyen hard diskteki verilere ulaşabilirsin... eğer yoksa club vaio ya üye ol oradan bi dene programları yüklemeyi... çok zor bi işlem değil ben aleti ilk açtığımda 5 dakikada halletmiştim... bi de oradan dene bakalım..

11. harbinur

harbinur Yeni Üye

butun sony modellerinde recovery makina acilirken F10 tusuna basilarak yapilir.
    tabi ki hdd icinde formatlama fdisk vs seklinde hdd bicimlendirme islemi yapmadiysaniz.
    recovery yaparken makinanin kendi icindeki recovery programini kullanarak yapmayi dusunuyorsaniz hdd bicimlendirme yapamazsiniz(hdd bolme islemi yani)

tavsiyem bilgisayar icinde yuklu olan ve help support bolumunde yeralan recovery console u kullanarak oncelikle dvd olusturmanizdir.
    dvd ile restore yaparsaniz hdd yi bicimlendirme sansiniz olur.

Sayfayı Paylaş