Siyah ekran ama başka bir türlüsü

Konu, 'Acer Notebook' kısmında feyizu tarafından paylaşıldı.

1. feyizu

feyizu Yeni Üye

Sevgili dostlar Laptop ACER Aspire 3005 WLMi..Lisanslı XP kuruluydu çalışırken...bütün forumları okudum benzer siyah ekran sorunları var ama tam olarak aynısını bulamadım..sorun şöyle:
    Aç düğmesine bastıktan sonra ACER logosu geliyor sonrasında yanıp sönen cursor..aç/kapa ışığı yeşil,disk okuyucu ışığı ara sıra göz kırpıyor sanki arka planda birşeyler çalışıyor veya çalışmaya başlıyor gibi,fan çalışıyor hepsi bu kadar..pili çıkatıp bekledim,pilsiz sadece fişe takarak çlıştırmayı denedim,kapatıp bir kaç gün bekledim sonuç sıfır,işletim sistemi başlıyamıyor gibi sadece ekranda cursor yanıp sönüyor.açılışta Alt+F10 ile sonuç alamadım.birşeyleri okudu sonra yine yanıp sönen cursor geldi satırın sonuna..Recover CDsi ile kurtarmayı denedim,recovery CD sini okuyor, symantec recovery tool 1.0.0 ekranı geliyor ve peşinden soru kutucuğu açılıyor,kutu içerisinde "(question 1801) Bad block(s) encountered on read continue anyway?" eğer yes dersem bu sefer de user abort 29003 kutucuğu açılıyor ve "Bad block(s) encountered on read: 0x1,drive:0,1 sectors starting from absolute sector 6152895" diye yazıyor...buna da OK dersem abort deyip yeniden Acer logosuna dönüyor ve tekrar siyah ekran ve yanıp sönen cursor.
    Bu problem nedir,çözümü hakkında yardımcı olabilir misiniz,çok uzman değilim ama orta derecede bilgili kullanıcıyım,anlatılanları (türkçe/İngilizce farketmez) uygulayabilirim.
    İlgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim...sevgiler,saygılar.

Sayfayı Paylaş