sinek kucuk ama...

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında bulmen tarafından paylaşıldı.

1. bulmen

bulmen Yeni Üye

arkadaslar daha once yazdım ama tam anlasılmadı heralde ki okuyan arkadasların hicbiri care olamadı derdime,simdi sevgili programcılar ve bu işe gonul verenler,eger elinizde varsa yada gordu iseniz,toshiba A 100 psaar marka bilgisayarlarda klavyenin sol tarafinda acma kapama tusunun hemen altinda 4 adet tuş var,bunlardan en usttekinin sol tarafina basinca internet sol tarafina basinca windows media player aciliyor,daha onceikiside aktif calisan bu tuslarımdan media playerı calistiran su an calismiyor,bu yardımcı tuşları yoneten birim/bolum/program nerde bi turlu de bulamiyorum,bu olayla karsilasıpta bilen varsa yardimini bekliyorum,bu tusları duzgun calisan arkadaslara tavsiyem msconfig e girip ayarlarla oynamayın,ayarlari degistirip tekrar eski ayarları yuklesenizde bu tusun aktifligini kabediyosunuz.A 200 de de aynı sey oldu.aman aman cok onemli bi yardimci olmamasına karsın ben bilmek istedim.
    ilgililere simdiden tesekkurler [alala] [bravo]

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Arkadaşım şöyle söyleyeyim,eğer vista kullanıyorsanız ''value added package'' diye bir driver var.Bun yüklerseniz yüksek ihtimalle sorununuz çözülecektir,fakat xp kullanıyorsanız bir fikrim yok.A200-1AH kullanıyorum.Ha bu arada,bu driver paketi fn tuşlarını da gözle görülür bir biçimde hızlandırıyor.

3. bulmen

bulmen Yeni Üye

Emrahcım,guzel insan,ilgi ve alakandan dolayı cok tesekkur ederim,sorunu cozdum,şeker gibi de oldu,fn kısayol hızlandı da bayağı,ellerine saglık..bu vista biraz gec kapanıyo bazen,bazen hic kapanmıyo belki de pc dendir ama bununla ilgili bi calisman varda hatırlatırsan sevinirz.kendine ii bak sen bize lazimsin [bravo] [bravo] [bravo]

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bununla ilgili çalışmayı Microsoft bitirmek üzere,Windows Vista service pack1 bu ayın 18inde kullanıcıların hizmetine sunulacak,özellikle dosya kopyalama,açılış kapanış süreleri,bazı program uyumsuzlukları gibi konular sanırım çözüme kavuşacak.Ben bir kez bile kapanmama sorunu yaşamadım.Sizde neden oluyor bilemiyorum.Komple bir Virüs taraması yapıp bilgisayarı temizleyin,bu çözüm getirmezse yüklediğiniz programlardan biri yüzünden kapanmama sorunu olabilir.Bazen de dahili webcam sü-rücülerinden olabiliyor ama Toshibada bu yüzden kapanmama sorunu hiç duymadım.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. Spartacus

Spartacus Yeni Üye

Ben de A200-1M4 var...

Kapanmama sorunum hiç olmadı...

Geç açılma ve geç kapanma sorunum oldu sadece...

İlk kurulumda default yüklenen ve bilgisayarla başlayan kimi programları sildim, kimilerini başlangıçtan kaldırdım, Ram'i 2 GB yaptım, ölçmedim ama açılış-kapanış yarı yarıya hızlandı fakat yine de bir XP kadar olamadı ben de o yüzden XP kurdum...

Bir de C:'nin altındaki Windows klasörünün 8 GB büyüklüğünde olduğunu gördüm... Bu da XP yüklememin başlıca nedenlerindendi... :D

Sayfayı Paylaş