SES VE EKRAN TİTREMESİ SORUNU ÇÖZÜMÜ

Konu, 'Acer Notebook' kısmında wasco tarafından paylaşıldı.

1. wasco

wasco Yeni Üye

arkadaşlar öncelikle kendim bulduğum ve sorunun ortadan kalktığı bir yöntemdir herkesde aynı sonucu verir mi bilemem ben yaklaşık olarak 6 ay önce 5720G modelini aldim.
    ancak performansini artırmak için üstüne 2GB Ram ekledim (Ram'i kendim taktim) toplam 3GB Ram oldu
    o tarihe kadar hiç olmayan sesde donma ve ekranda donmalar olmaya başladı atmadığım format bakmadığım forum kalmadı bütün sürücülerin en sonlarını yükledim, fanın 50 kere tozunu aldım ama kar etmedi
    En son bir arkadaşın "cihaza bir şeyler kısa devre yaptırıyor olabilir" yazısını okudum aklıma laptobun altındaki vidalar geldi ben ram yerleştirmeye çalıştırırken bunlar elektriklenmiş olabilir böylece bu vidalar mıknatıslanarak çok küçük boyutlarda kısa devrelere neden olabilir vidaları çıkardım sadece kapağı yerleştirdim şu an bilgisayarda bir hızlanma gözüme çarptı ilk olarak sesde ve ekranda donma yada titreme yaklaşık 1 saattir olmadi paylaşmak istedim bu sorunu bir çok kişide gördüm umarım yardımcı olmuşumdur [melek]

2. BAHADIR_31

BAHADIR_31 Yeni Üye

Dostum bu vidaları sökmeden önce yaşadığın ekranda titreme sorunu nasıl oluyordu acaba?Bende, ekranın sağ tarafındaki imleci aşağı,yukarı oynattıkça titreme oluyor ve aşırı derecede göz yoruyordu ekran...Eğer sendede vidaları sökmeden önce benzer bir problem olduysa;bende senin dediğin çözüm yolunu uygulıycam....

3. muratgs52

muratgs52 Yeni Üye

Arkadaşım bendede ekranda titreme sorunu var böyle çok dikkatli bakınca belli oluyo baya çok sinir bozucu bişe monitöründe var die düşünüyodum ben ama denemedim bunu garantisi var bi sorun çıkmasın ?

Sayfayı Paylaş