Servisten Gelen F3e Laptopumda wireless sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında geceyefirar tarafından paylaşıldı.

1. geceyefirar

geceyefirar Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar, öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Forumda net cevabınıda bulamadım. Ben başımdan geçenleri özetleyeyim. Asus f3e laptopum son zamanlarda açılışta asus yazısını renkli göstermeye başlamış ve kapatıp açma düğmeside tepki vermez olmuştu. Bilgisayar uyku tuşuyla açılmaya başlamıştı. Garantisi bitmeden servise göndereyim dedim. Yaklaşık 30 gün kaldıktan sonra geldi. Açılıştaki asus yazısı düzelmişti ve bilgisayar power tuşuyla açılabiliyordu. Servis kağıdında mb ve fan'ın değiştiği yazıyordu. Ancak bilgisayarı açınca kablosuz olarak nete bağlanamadığını farkettim. Kablosuz anahtarı hiç tepki vermiyor, wireless ve bluetooth ışığı yanmıyor ve wireless console 2 - off durumunda hep, seçenekler aktif değil. Sürücüleri kaldırdım geri yükledim, hatta format attım, format atarken bluetooth ışıgı yandı ama bilgisayar açılınca yine söndü. Yardımlarınızı bekliyorum, eğer cevap verilmiş bir forum varsa özür dilerim, ben bulamadım, link verirseniz sevinirim, ilginiz için şimdiden teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yüksek ihtimalle donanımsal bir sorun ve servise başvurmanız gerekecek.

3. geceyefirar

geceyefirar Yeni Üye

Ama wireless aygıtlarda görünüyor. Sürücüyü devre dışı bırakıyorum ve donanımı kaldır diyorum, daha sonra anahtar kapalıda olsa açıkta olsa windows yeni donanım bulmuş gibi kendiliğinden otomatik yüklüyor tekrar. fn + f2 fonksiyonuda çalışmıyor. Bios güncelleme yada driverlerda bir sorun olmuş olabilirmi ? Serviste ana kartı değişmişler ama format falan atmamışlar, sadece ana kart driveri yükleme böyle sorunlara neden olabilir mi ? Teşekkürler.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aklıma pek birşey gelmiyor. sallama hakkımı kullanıyorum.
    Diğer atk sürücülerini kuralım.
    Wireless için intel in proset yazılımını kullanalım.

[*] Asus ATK Generic Function Utility : Asus ATK Generic Function Utility
    [*] Asus Atk hotkey drivers : Asus Atk hotkey drivers
    [*] Asus ATK MEDIA Utility : Asus ATK MEDIA Utility
    [*] Asus ATK0100 ACPI Driver : ATK0100 ACPI Driver
    [*] Asus ATKOSD2 Utility : Asus ATKOSD2 Utility
    [*] Asus ATKDrv Driver : Asus ATKDrv Driver for xp
    [*] Asus Wireless Console programı: Asus Wireless Console programı

5. geceyefirar

geceyefirar Yeni Üye

Denedim olmadı, yardımlarınız için teşekkürler, zaman içinde bu forumu okuyupta çözüm tavsiyesi olan arkadaşlar olursa beklerim, forumu takip edeceğim, teşekkürler.

6. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

"Bazı gelişmiş güç yönetimi ayarları, ağ ayarlarına bağlı
    olarak, kablosuz bağlantıyı devre dışı bırakabilir.
    Güç profilinin ne biçimde yapılandırılmış olduğunu
    kontrol etmeye değer."

Alıntı.

Sayfayı Paylaş