Servis ne kadar sürer?

Konu, 'Acer Notebook' kısmında GAGO61 tarafından paylaşıldı.

1. GAGO61

GAGO61 Yeni Üye

Arkadaşlar benim 5920g laptopun dvd-rw aygıtı bozuldu ne okuyor ne yazıyor...
    servise vereceğim garantiden değiştirsinler diye fakat ne kadar sürer bu acaba bi fikri olan var mı?
    Bilgisayarimdan cok fazla ayrı kalamam

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

en az 10-15 gün sürer sanırım. Bu da iyi ihtimalle.

3. GAGO61

GAGO61 Yeni Üye

çok değil mi ya? alt tarafi bi dvd-rw değişecek :(

4. vesvese

vesvese Yeni Üye

Ben müsteri hizmetlerini arayip bataryamin bozuk oldugunu v degisimin ne kadar sürebilecegini sordum. Bana kadinin dedigi en fazla 30 is günü :)

5. GAGO61

GAGO61 Yeni Üye

servise sorunca ole derler zaten de ben tecrübeli arkadaslardan bisey istemistim..
    yoksa servise sorsak "laptopun tusu cikti kac gunde takarsiniz" diye.. 30 gun derler :D

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

normalde 15 günden uzun sürecek tamirler için size yedek notebook vermeleri gerekiyor. Ne cesaretle 30 gün diyebiliyorlar hayret.

7. demir68

demir68 Yeni Üye

ben lep top u uc defa servise yolladim ilkinde 15 gun ikincisinde 33 gun ucunde servise gitmesinde ise 52 gunsurdu daha servise pc vermiyorum tovbeliyim

8. Uqr007

Uqr007 Yeni Üye

Bende 5920g modeli laptopumu Ankara DataPro servisine dwd-rw çalısmadığı için verdim.Vereli 3 gün oluyor.15 olursa sıkıştıracağım biraz ama çok fazla sürmeyeceğini umuyorum.Laptop elime geçince yorumumu paylaşacağım.Sen vermeeden önce benim almamı bekleyebilirsin eğer yorum almak istiyorsan...

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu 52 gün garanti süresine ekleniyor bilginiz olsun. 33 gün gerçekten uzun sürmüş bu arada.

10. Uqr007

Uqr007 Yeni Üye

Bende laptopımı aynı sebepten verdiğimi yazmıştım.Pazartesi verdim bugun (cuma) tamiri bitti.Ankara servisi gayet iyi çalışıyor...

11. realemo

realemo Yeni Üye

Servis süreci konusunda kesin birşey söylemek çok zor.Eğer firmanın stoğunda ilgili parça varsa ve sırada daha önce bekleyen ürünler yoksa ışık hızında servisden ürünü çıkacaktır.Malum uzun servis süreci müşteri memnunniyetsizliğine neden oluyor.Ancak genelde en erken 1 hafta 10 gün gibi sürelerden önce servislerden ürün çıkmıyor.

15 gün süreci ile ilgilide şunları belirtmek isterim,firmaları arasınız sorsanız böyle birşeyden haberleri yok.Hatta bu şekilde birşeyin de hiç olmadığını da iddia ederler.

Şu anda elimde 2 garanti belgesi var(biri Acer biri de Toshiba markasının garanti belgesi).Bakın ne yazıyor;
    ''Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda,tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür.Bu süre,mala ilişkin arızanın servis istasyonuna,servis istasyonunun olmamamsı durumunda,malın satısıcı,bayii,acentası,temsilciliği,ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birine bildirim tarihinden itibaren başlar.Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilmemesi halinde,imalatçı-üretici veya ithalatçı malın tamiri tamamlanıncaya kadar,benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicisinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.'' Şeklinde yazıyor garanti belgesinin 3. maddesinde.
    Eğer size kullanabileceğiz bir bilgisayar vermiyorlarsa mutlaka yasal yollara başvurun derim ben.

Saygılarımla

Sayfayı Paylaş