Serial ve Parport Sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında simyaci_2799 tarafından paylaşıldı.

1. simyaci_2799

simyaci_2799 Yeni Üye

Selamlar;
    Bendeki asus f3sc 180 dr ye xp-pro-sp3 lü işletim sistemini kurdum
    Aygıt yöneticisine girip baktığımda ilk bakışta herhangi bir sorun göremedim fakat görünüm menüsünden gizli aygıtları göster seçeneğini etkinleştirdiğimde ise <<tak ve çalıştır olmayan sürücüler>> butonunun altındaki <<serial>> ve <<parport>> seçeneğinin üstünde ünlem olduğunu gördüm, buna neyin sebep olduğunu ve nasıl çözebileceğime dair bir bilgi bulamadım,
    Bu sorun hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.
    Teşekkür Ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o aygıta sağ tık yapıp özellikler ayrıntılara girer misiniz. çıkan kodu paylaşırsanız belki yardımcı olabiliriz.

3. simyaci_2799

simyaci_2799 Yeni Üye

Serial ve Parport seçeneklerinin her ikisinde de kod24 görünüyor microsoftun yayınlamış olduğu konuyla ilgili makalelerdende bu ikisinin ne işe yaradığı hakkında birşey anlıyamadım.
    Aygıtı başlat dediğimde bana : devre dışı olduğundan veya ilişkili etkin aygıt olmadığından hizmet başlatılamadı diyor.

4. simyaci_2799

simyaci_2799 Yeni Üye

Birde sistemi güvenli modda başlattığımda hem admin hesabında hemde kendi yönetici hesabımda aygıt yöneticisine baktığımda serial ve parport denen aygıtların sorunsuz bir şekilde çalıştığını fark ettim , zannedersem bunlar hesap ayarlarıyla ilgili ve elzem önemlilikte değil ha ne dersiniz?

5. yakuzza0092

yakuzza0092 Yeni Üye

Ayni Sorun Bende de var Serial ! işaretli ve surucuyu gunceleyemiyorum
    aygıt yojk düzgün çaişmiyor veya sürücü düzgün yuklenmemiş(kod 24)
    seklinde hata yaziyo şimdiden yardimlariniz için tskler

6. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Microsoft sorunu gözardı edebileceğinizi yazıyor.
    "...Bu sorunun çözümü yoktur, hiçbir zararı da yoktur. Sorun güvenle gözardı edilebilir..."
    http://translate.googleusercontent....com.tr&usg=ALkJrhgZiS6vOFXWDvEiq7uXrQkhN21E6g

Şu yazı da aydınlatıcı olacaktır;
    "Ekim 1996’dan beri, Windows işletim sistemi USB sürücüleri ya da belirli I/O aygıt tipleri ile çalışmak
    için dizayn edilmiş özel yazılımlar ile donatıldı. USB Windows98 işletim sisteminde tümleşiktir. Bugün
    birçok yeni bilgisayar ve çevre birimi USB ile donatılmış durumdadır. Günümüzde artık USB iyice
    yaygınlaşmış durumda. Yakın bir zamanda tamamiyle
    seri ve paralel portların yerini alacağı düşünülmektedir."
    http://www.notebook.gen.tr/donanim-...aralel-lpt-seri-com-usb-ieee-1394-t10202.html

Sorunlu görünen aygıtların sağlayacağı bağlantıları, usb ile yapabileceğinizden gerekli de görünmüyor.

Sayfayı Paylaş