Seagate Freeagent Desk 1 TB görmeme sorunu....

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında irresolute tarafından paylaşıldı.

1. irresolute

irresolute Yeni Üye

Başlıkta da okudugunuz gibi 1TB Seagate Freeagent Desk harici harddisk kullanmaktayım.....dün gayet normal calısıyordu....ancak bugun nasıl olduysa bilgisayar görmemeye başladı ve önündeki ışıklar sürekli yanıp sönmeye başladı ve adaptörü taktıgımda içinde hiçbir hareketin olmadıgını sadece dediğim ışık durumunun oldugunu fark ettim....seagate'in sitesindeki manual'den baktıgımda ışıkların bu durumunun "error" a karşılık geldiğini gördüm..ancak harddisk düşmedi bir yere çarpılmadı yerde sabit duruyordu ve kendi kendine böyle bir sorun yarattı..içinde cok önemli bilgilerim var ve 700ytl para verip kurtarma işlemi yaptırmak istemiyorum...bir arkadasım yerde dururken nemlenmiş olabileceğinden bahsetti...sizce sorun ne olabilir ve çözümü var mıdır??

2. susano

susano Yeni Üye

bahsettiğin sorunun birebir aynısını bugün yaşadım. ben çalışmadığım zamanlarda belleği prizden ve bilgisayardan ayırırım her zaman. bir yere düşmedi ve herhangi bir zarar da görmedi. alalı yalnızca 1 ay oldu. bu sorunun nedenini bilen var mı arkadaşlar.

3. Error!

Error! Yeni Üye

başka bir kutuya takıp hdd test edin ?

4. susano

susano Yeni Üye

hocam bilgisayar hiç görmüyor aleti... birde söylediğin şeyi anlamadım nasıl yapabilirim dediğini :cry:

5. Error!

Error! Yeni Üye

harici diskse ufak bir kasanın içindedir onun içinden hdd söküp başka bir hdd kutusuna yada direk pc bağlayıp hdd demi yoksa hdd kutusundamı problem olduğunu deneyin demek istemiştim

Sayfayı Paylaş