sd karttaki bütün resimler DDDDDDDD.DDD haline geldi.

Konu, 'İnternet, Güvenlik ve Ağ' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bugün casio fotoğraf makinesindeki fotoğrafları bilgisayara almak için kartı çıkarıp bilgisayara taktım. Ancak bütün resimlerin DDDDDDDD.DDD haline geldiğini gördüm.

Bu dosyaların uzantısını değiştiremiyorum.
    Bu dosyaları başka bir yere kopyalayamıyorum.

Sanırım bir virüs girdi. Bunu düzeltmenin yolunu bilen var mı?
    Ekran görüntüsü ektedir.

Ekli Dosyalar:

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Makineden tekrar yüklemeyi denedin mi?ya da başka bir bilgisayara yüklenince aynı şey mi oluyor?Fotoğraf makinesinin içindeki hafıza kartında da virüs olabilir tarattırdın mı kardeşim?

3. karaf

karaf Yeni Üye

Tarih ve boyutlarında da bir ilginçlik var!

4. kuzi

kuzi Yeni Üye

vereceğim yöntemde alakası olmayabilir ama bence bir dene derim saka abicik
    Bilgisayarım sağ tıkla->yönet->disk yönetimi
    Çıkan ekranda flash disk gözüküyorsa, sağ tıkla ve "Sürücü harfi ve yolunu değiştir" seç.
    Düzenle ekranında, farklı bir sürücü harfi seç, A;B;C;D;E;F;G;H harflerinden sonra bir harf seçmeye çalış...

Düşünüyorumda bunu yaparsan belki normal haline döner

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sorun diskin manyetik alana maruz kalmasından olmuş olabilir. Uçağa binilmişti fotoğraf makinesi ile.
    Bu arada sorunu büyük ölçüde çözdüm. Get data back isimli program ile eski dosyaların büyük bir kısmına ulaşabildim.

6. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

hocam tarih ayarları ile oynayınca bende biey olmadı sizinde dediniz gibi büyük ihtimal virüs ama nasıl bi virüs söylediniz prg hakkında biraz bilgi verirmisniz

7. kuzi

kuzi Yeni Üye

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

get data back programı ile silinen dosyaları geri getirebiliyorsunuz. Bende bu program ile resimlerin çoğunu kurtardım. Bazı resimler malesef gitti. Sanırım sorun virüsten kaynaklanmadı.

9. FrosT_X

FrosT_X Yeni Üye

Bu aralar internet üstünde bazi sitelerde bi virüs geziyor dosyaların sadece ismini degişmekle kalmıyor dosyalara arka arkaya 3-4 kere tıkladıgında dosyayı kitliyor bile...cözümü Tamamen hard'ı bicimlendirmek...virüs programları bulamıyor herseye bulasıyor..sadece klasörlere bulasmıyor...Klasörlerinde degişim varsa eger formatı uygulamaya döndüyse ondan olabilir...Bitdefender ile taratmani tavsiye ederim bilgisayarını...

10. kuzi

kuzi Yeni Üye

vtunnel ktunnel gibi sitelerden virüs bulasıyor

11. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Ben bu fikre katılmıyorum aklın ve mantığın çözemedi sorun yokdur diye düşünüyorum mutlak bi şekilde silinir virüsler

12. kuzi

kuzi Yeni Üye

ee tabi virüs elinde sonunda silinir.yoksa cöpler bilgisayarlarla doluydu

13. ergink

ergink Yeni Üye

Disk birleştirmeyi bir dene diyecektim ama konuyu açalı çok olmuş.

Sayfayı Paylaş