Satılan Ürünlerin Üzerinde Gördüğünüz PRC Hangi Ülke Dersini

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Satılan Ürünlerin Üzerinde Gördüğünüz PRC Hangi Ülke Dersiniz? Made In P.R.C.

  ABD’DE milyonlarca çin malı oyuncağın toplanmasının ardından, prestiji yerle bir olan Çin, tüketicinin önyargılarını aşmanın yeni bir “cinliğini” buldu. Çin malı ürünler artık “Made in China” yerine “Made in PRC” (People’s Republic of China - Çin Halk Cumhuriyeti) ibaresiyle satılıyor.


  [​IMG]


  PRC HANGİ ÜLKE?

  Uygulama son iki aydır gündemde. Böylece Çin malı olduğu anlaşılmıyor. Bu etiketi taşıyan ürünler Türkiye’de de yavaş yavaş boy göstermeye başladı. Yöntem o kadar başarılı oldu ki ABD ve Türkiye’deki internet forumlarında “PRC hangi ülke” başlıklı tartışmalar başladı.

  Birçok kişi “Üzerinde Made in PRC yazan bir mal satın aldım. Bu ülke neresi?” diye soruyor. Eskiden beri kalitesiz ürünleniyle tanınan Çin’de üretilen oyuncakların, diş macunlarının toplatılmasının ardından birçok mağaza “Burada Çin malı satılmaz” tabelaları asmaya başlamıştı. Bu ismin de herkes tarafından öğrenilmesinden sonra yeni cinliğin ne olacağı merak ediliyor.

  Kaynak: internethaber
   
 2. The Wind

  The Wind Yeni Üye

  Ben biliyordum. :D Şimdi bazı ayakkabıcılarda da o şekilde yazmaya başladı.Ürünün yanına etiket koyuyorlar,küçücük puntolarla çinde üretilmiştir yazıyor,kocaman puntolarla da abd den ithal edilmiştir diyor.İthal edildiği yer mi önemli üretildiği yer mi?Milleti salak mı sanıyorlar?Gerçi salak da çok piyasada. :evil:
   
 3. oguzhanx

  oguzhanx Yeni Üye

  bende o şekilde yazan birkaç ürün gördüm.hemen anladım ama :D
   
 4. pilavyer

  pilavyer Yeni Üye

  hiç dikkat etmemiştim,bilgi için tşkler
   
 5. schlingel

  schlingel Yeni Üye

  valla 3-4 yıl önce migrostan aldığımız shov marka dvd playerın üzerinde yazıyordu. ben made in prc yi görmeden önce türk malı sanıyordum, prc yi görünce çin malı olduğunu çakıp daha beteri olduğunu anladım.. zaten toplamda 30 film izlemeden bozuldu.

  prcden uzak duralım :mrgreen:
   
 6. fbcarlos

  fbcarlos Yeni Üye

  Adamlar ne yapacağını şaşırdı valla nasıl kandırırız milleti diye bizim serçedez gibi oldu :d
   
 7. Lagenti

  Lagenti Yeni Üye

  Adamlar çalışıyor kardeşim.. "Allah çalışana veririm" buyuruyor.
   
 8. mRocK

  mRocK Yeni Üye

  Pazarlama Stratejisi konusunda adamları tebrik etmek lazım :D unutmayalım çine laf söylüyoruz ama bir kaç sektör haricindeki "Türk Malı" ürünlerede çin malı muamelesi yapıyoruz. Unutmayalım kalitesizde olsa üretim var çinde hiç üretim olamamsından iyidir. Ve kalite zamanla oluşur Mavi Jeans ilk çıktığı gün marka değildi yada Rodi. Önemli olan geçen süreçte kendini yenilemek ve kaliteyi artırmak
   

Sayfayı Paylaş