Satellite A200 (PSAE3) win XP driver sorunu

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında bimci tarafından paylaşıldı.

1. bimci

bimci Yeni Üye

merhaba
    Satellite A200 (PSAE3) laptop da vista yüklü olarak geldi.ancak ben win XP-SP2 yükledim.xp driver larını sitesinden hepsini indirdim zip olarak indiği için açtım bunları ve bu haliyle bir cd ye kaydettim.daha sonra tüm driverleri buradan okutarak tanıttım.yalnız aşagıda aygıt yöneticisinde soru işaretli olarak görünen aygıtları bulamadı ve tanıyamadı
    1-bilinmeyen aygıt
    2.ethernet denetleyicisi
    3.modem device on hight definition audio bus
    4.sm bus denetleyicisi
    bu driverları nasıl tanıtırım veya bulabilirim yardımcı olacak arkadaş veya arkadaşlara teşekkürler ederim.saygılarımla

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Buraya baktınız mı?
    [eklenti]http://www.notebookdriverdownload.com/kategori/Toshiba_Notebook_Drivers/Satellite_A200_(PSAE3).html,TIKLA[/eklenti]

3. bimci

bimci Yeni Üye

baktım emrah kardeş
    ordaki A200 PSAE3 e ait tüm xp driverlerini indirdim zipli indikleri için açtım ve buradan tanıttım
    ama bu 4 adet driver i bulamıyor.başka ne yapabilirim?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sorunlu aygıtlara sağ tıklayıp sürücüyü güncelle deyin.

sm bus için > anakart sürücüsünün olduğu klasörü gösterin.
    modem device on hight definition audio bus > modem sürücüsü
    ethernet için > ethernet sürücüsü

5. bimci

bimci Yeni Üye

merhaba saka
    öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim.
    daha önce 4 tane olan sorunlu aygıta sağ tıklayıp sürücüyü güncelle dedim sadece 3.sırada yazdığım "modem device on hight definition audio bus"seçeneğini güncelledi ve işareti kalktı.ancak diğerlerini tarif ettiğiniz gibi açılmış klasörlerden yerini göstermeme rağmen bulamıyor.anakart sürücüsünün verildiği ayrı bir sitemi var .tüm driverleri http://eu.computers.toshiba-europe.com.buradan indirdim.
    ayrıca ağdan internete girebiliyorum ama ethernet denetleyicisi niye sorunlu görünüyor.ethernette sorun yoksa bu hangi ethernet denetleyicisi. veya link verebilirseniz oradan indireyim.saygılarımla

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. bimci

bimci Yeni Üye

merhaba saka hocam
    iyiki sizler varsınız.SM Bus için verdiğiniz linkten indirdiğim driver işe yaradı."bilinmeyen aygıt "ve "ethernet denetleyicisi"sorunumu çözemedim.-ethernet belkide wireless sürücüsünden kaynaklanıyordur.birde o şekilde deneyin- demekle neyi kastettiniz biraz açarmısınız.Yalnız dikkatimi çeken bir şey var Fn+ESC tuşu çalışıyor ama Fn+F8 tuşu hiçbir işlem yapmıyor.bundan birşey çıkarmı acaba.anakart driverini nereden indirebilirim acaba veya bu sorun için işe yararmı bilemiyorum valla adım adım çözerek gidiyoruz bir iki omuz daha:):) .saygılar

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

9. bimci

bimci Yeni Üye

saka hocam xp nin wireless driver i olarak toshiba nın sitesinde "wlesscmgr-20070809121658" isimli driver ı var başkacada bir wireless driver yok bunu gösterdim ama tanımadı.linkte vermiş olduğun driver ıda indirip her ikisi "bilinmeten aygıt ve ethernet denetleyicisi " içinde denedim ama olmadı başka ne yapabiliriz .saygılar

10. bimci

bimci Yeni Üye

merhaba
    bu bilgisayar çok yordu beni ama halletmeden bırakmayacağız.pilavdan dönenin hesabı inatlaştım galiba
    Aşağıdaki bilgilere everest ultimate pro programını yükleyip çalıştırarak ulaştım umarım doğrudur.
    bilinmeyen aygıtla ilgili olarak
    Sürücü Tanımı :Unknown
    Donanım Kimliği :ACPI\TOS6205
    PnP-Aygıt :Toshiba Bluetooth ACPI Device

ethernet denetleyicisi olarakta
    Sürücü Tanımı :Ethernet Denetleyicisi
    Donanım Kimliği : PCI\VEN_168C&DEV_001C&SUBSYS_042A1468&REV_01
    Konum Bilgisi : PCI veriyolu 5, aygıt 0, işlev 0
    PCI-Aygıt :Atheros AR5006X Wireless Network Adapter

zannedersem bunların win XP-SP2 driverlarını yüklersem sorun çözülecek ama ben bu driverları bulamadım yardımlarınızı rica ediyorum.Saygılarımla

11. apo_5506

apo_5506 Yeni Üye

slm miilet ben de toshiba kurbanıyım toshibama xp yükledim fakat bazı programları kullanamıyorum bunlar neler hemen söliyim size ses ve bulutut bir tek bu ikisi kaldı kullanamadığım toshiba uzmanlarının bana yardımcı olmasını istiyorum toshibanın orjinal sitesinden indirdiklerim çalışmıyo ne yapmam gerekiyo ya da ben mi çalıştıramıyorum bana yardımcı olun lütfen laptopun markası TOSHİBA A200 1N2 BANA BU DRIVERLERİ NERDEN NASIL YÜKLENDİĞİNİ DETAYLI Bİ ŞEKİLDE ANLATABİLEN Bİ ARKADAŞA İHTİYACIM VAR BANA YARDIMCI OLUN MSN ADRESİM abdullah_incu@hotmail.com yardımlarınızı bekliyorum...

12. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bu mesaajınız site kurallarına aykırıdır,bu şekildeki bir iletiye bu sitede cevap alamazsınız.Lütfen okuyunuz ve iletinizi düzeltiniz.
    site-kurallari.php

13. bimci

bimci Yeni Üye

merhaba
    Toshiba Bluetooth ACPI Device
    ve
    Ethernet Denetleyicisi
    driverlerını bulabilecekmiyiz acaba ustaların yardımlarını bekliyorum .saygılar

14. bluwin

bluwin Yeni Üye

aynı sorun bende de var arkadaşlar. hepsini hallettim ama sistem aygıtları altında bilinmeyen aygıt görünüyo. driverlerin hiçbirisi olmadı. chipset driverda olmadı. yapabileniniz varmı? hangi driveri kurmam lazım.?

15. Fastyoung

Fastyoung Yeni Üye

slm arkadaslar benimde karsımda böle bir sorun var yardımcı olurmsunuz
    xp kurdum ama driverları tanıttım sadece bilinmeyen aygıt ve büyük depolama birim denetleyicisi kaldı bir türlü bulamadım yardımcı olurmusunuz

16. capablanca2013

capablanca2013 Yeni Üye

merhabalar..

Toshiba a200-1ub vista home ile yüklü gelen notebook a notebook.gen.tr sayesinde nlite ve sata driverını kullanarak yaptığım XP cd si ile kurulumu gerçekleştirdim.

fakat bazı sorunlar la karşılaştım.
    2 gündür forumları inceliyorum.inanın varsa da bulamadım olanları da denedim olmadı.bu yüzden yazma ihtiyacı duydum.

Sorunlar şöyle...
    1.xp kuruldu fakat aygıt yöneticisinde sorun lu olarak gözüzkmediği halde CDROM gözükmüyor.
    2.Ayrıca webcam aygıt sürücüsünde sorunlu gözüküyor siteden indirdiğim driver ı kabul etmediğinden kullanılamıyor.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Sayfayı Paylaş