Satellite A200-1AH Bios Şifresi Sorunu

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında ufuz tarafından paylaşıldı.

1. ufuz

ufuz Yeni Üye

Selamlar.

TOSHIBA A200-1AH Laptop aldım geçen aylarda. Fakat vistayi sevmediğim ve ağır bulduğum için Xp yüklemeye karar verdim. Bios'unda şifre olduğunu farkettim. Bir çok uğraşma sonucu bu şifreyi elde edemedim. Vistayi yeniden de kurduğum halde TOSHIBA Asistans'daki Secure menüsünde şifre hala duruyor. Servisine sorduğumda 60$ gibi bir ücret istediler. Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

(uygunmudur?)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Forumumuzun en önemli kuralı anlaşılır bir dille Türkçe yazmaktır. Bu sayede kalitemizi koruyoruz.
    Yazdığınız mesajı düzeltmez iseniz tarafımdan silinecektir.

3. xmaynakx

xmaynakx Yeni Üye

sorunun düşündügün kadar basit bi işlem degil.pc mantıgı gıbı dusunmeyın. pili sokup takıldıgında problem cozulmez.notebooklarda bios şifresi anakart ustundekı entegrededir.60 dolara şifre cozebılıcek servıste tanımıyorum.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bios pilini çıkrınca şifre sıfırlanıyor normal anakartlarda. Eminim notebookta da öyledir. Bu yol olmazsa şu var.

Notebookların biosları için önceden ayarlı şifreler var. Bu şifreler girildiği tarihe göre değişiyor.
    Yani önümüzdeki bir yıl içinde hangi gün kullanacaksanız o gün için olan şifre eminim serviste vardı.
    Toshiba merkeze ya da yurtdışına konu ile ilgili mail atın. Şifre için para istemeleri çok saçma.

5. ufuz

ufuz Yeni Üye

Yok ben bunu para ödeyerek yapmam.. Yapamam. Denemediğim program kalmadı. CMOS sıfırlaması vs yaptım yinede şifre kalkmadı. Sanırım son ihtimal; kasanın içini açmak kalıyor. Eski model asus marka laptoplarda 2 seçenekli tırnaklar vardı. Bunda da olma ihtimalini deniyecem.

Sayfayı Paylaş