Satellite A100-847

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında Katre tarafından paylaşıldı.

1. Katre

Katre Yeni Üye

Arkadaşlar A100-847'ye Vista 32 bit kurdum *büyük depolama birimi denetleyicisi ve *Bilinmeyen Aygıt kaldı yüklenemeyen. Bu aygıtlar için chipset driver ı gerekli. Bu model için vista chipset driver ı olan varmı?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Cihazın özelliklerini ayzarsanız bakabiliriz.

3. Katre

Katre Yeni Üye

Sistem Özellikleri
    Intel® Core 2 Duo T7200-2.0 ghz
    2GB DDR2 (533-MHZ)
    100 GB SATA HDD (5400 rpm)
    Nvıdıa Geforce FX GO 7600,256 MB DDR2
    10/100 Mb Onboard Ethernet
    Wireless Wireless LAN (802.11b/g)
    Bluetooth

Bilinmeyen aygıtların SATA driverı olduğunu düşnüyorum...

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

toshiba-f6/toshiba-surucu-yuklemeleri-vista-xp-t170.html

Bu linkte nasıl driver bulacağınız yazılı.Bilgisayarınıza ait bilgileri girdikten sonra chipset driverını kolaylıkla bulabilirsiniz,model kodunu sorduğu yeere bilgisayarnızın altındaki etiketlerden birinde yazan psa.... kodunu gireceksiniz.ben sizin için bulacaktım ama chipset özelliklerini ne yazık ki yazmamışsınız..

5. Katre

Katre Yeni Üye

Arkadaşlar zaten bu sitede bulmadığım için buraya yazıyorum.
    Model : Satellite A100(PSAA9)

Ayrıca intelin sitesinden son güncel INF dosylarını yükledim. Chipset dosyları içinde yok. Bunlar SATA sürücüleri.

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

chipset inizin özelliklerini yazarsanız cevap alırsınız o zaman.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. Katre

Katre Yeni Üye

Mobile Intel(R) 945GM/GU/PM/GMS lı bir bölüm yakaladım aygıt yöneticisinden.
    945 chipset.
    Zaten intelin sitesinden 945 chipset driverlarını yükledim fakat bu bilinmeyenler haricindeki hepsini yeniledi bunlar yine duruyor...

Saka verdiğiniz linkteki sürücüyü de denedim. Sistemde zaten yüklü olduğunu söyledi...

9. Katre

Katre Yeni Üye

Arkadaşlar buldum driverı
    Flash Media Controller mış.

Vistada Denetim masasından Sorun Raporları ve Çözümleri seçeneğine baktığımda yüklenmemiş sürücüleri listede donanım ismi ile birlikte download linki halinde listelenmiş olduğunu gördüm. Burdaki linki kullanarak sürücüyü toshiba sitesinden indirdim. Problem halloldu.

Ayrıca Vistanın aygıt sürücülerini tanıma ve yükleme konusuda eski windows sürümlerine göre çok çok başarılı olduğunu görmüş oldum...

Sayfayı Paylaş