Satellit M30 büyük arıza

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında MULAWI tarafından paylaşıldı.

1. MULAWI

MULAWI Yeni Üye

Selam arkadaşlar, evdekiler nihayet Notebook u tamamen bozmaya becerdi, hep beraber alkışlıyalım :lol:

Önceki sorunlur yazılımla ilgiliydi hepsini hal edebildim ama bu seferki baya büyük gibi
    Bizim ufaklık Notebook un üzerine düşmüş ve ondan beri Windows açılmıyorum, DOS daki yazılar görünüyor WİNDOWS XP yazısıda çıkıyor ama sonrası siyah ekran, recovery CD side DOS da yazdırıyor ama arkası gelmiyor. Bu sorunun temelini bilen varmı acaba? Bana yardımcı olabilecek varmı, garantisi bitti ondan açmamda bir sakınca yok, teknik olaylardanda anlarım.

Şimdiden herkese teşekür ederim, umarım yardımcı olan cıkar!

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Öncelikle geçmiş olsun,makinenizin bataryasını söküp ram slotlarının olduğu yeri açın ve ramlerin yerine tam oturduğundan emin olun önce.Recovery yapmak için ise sanırım biosdan başlatmayı dvd-roma ayarlamanız lazım.

3. MULAWI

MULAWI Yeni Üye

Teşekkür ederim,
    Şimdi dediklerinizi yaptım ama ollmuyor, Windows u normal bir şekilde başlatmak istsem Windows XO ekranı geliyor ama gerisi yok, güvenli MOD da yptığımda kendikendine geri dönüp yine seçenekleri sunuyor hani güvenli mod mu normal mi çalışsın gibi...

Nomral mod da çalıştırdımmı, ekran harıc her şey çalışıyor gibi, HDD ara sıra lambası yanıyor vs vs sanki her şey normal gibi de bi tek Ekran yok.

4. MULAWI

MULAWI Yeni Üye

Şidmi başka bir MOID da yani CMS moduna çalıştırabildim, her şey gayet normal gürünüyor. Sonra normal MOD da çalıştırdım bir kaç dakkika sonra Windows açılıyor açılış müzüğünden fark ediyorum ve windows çalışıyor ama ekran simsiyah... şimdide pijama gibi çizgiler var. Vallahi anlamadım ben ekran çalışıyor gibi ama grafik kartındamı bir hata oluştu?

yardım eden olursa çok makbule heçecek...

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence servise götürmeniz gerekecek. Monitör bağlantılarında sorun olabilir. Mecidiyeköy iris bilgisayarı önerebilirim.

6. MULAWI

MULAWI Yeni Üye

Montitör bağlantıların hepsine baktım hepsini söküp yeniden taktım her bağlatı olması gerek yerinde. Ama işte bir türlü çözemedim sorunu. İnternetten şemasını indirdim her şeyin nerede olduğunu açık açık gösteriyor.

Ben Aydın da oturuyorum, böyle durumlarda büyük şehirde yaşamadığımı pişman oluyorum valla. Bakalım Toshiba yetkili servis buralarda vardı. Sanırım tamirat yeni Notebook dan daha pahalıya mal olur. :!:

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

Garantisi bitmişse durum pek içaçıcı değil maalesef,ekran arızaları en pahalı tamiratlardır genellikle.

8. caldera

caldera Yeni Üye

Selam,Darbe sonucu Anakart'da Çatlak oluşmuş olabilir, veya Soğuk lehim'de olabilr.Sıkı bir servis bulup yaptırman gerekebilir; aksi durumda çok masraf açacak gibi görünüyor. :(
    Saygılar.

9. MULAWI

MULAWI Yeni Üye

Evet bencede öyle, yarın Denizlide yetkili servis varmış oaray bir göstereceğim, bakalım ne çıkacak. Sonuçu buraya yazarım... ;)

10. Imprison

Imprison Yeni Üye

Slm,

Bendede Satellit M30 mevcut ve anakart uzerinde ekran chipinde ariza olustu ilkonceleri seninki gibi semptomlar vardi ama simdi artik cihaz hic acilmiyor evde duruyor oyle. Eger tamir sonucunu banada soylersen benim bilgisayarim icinde bi umut isigi olabilir :D. simdiden tsk.

11. MULAWI

MULAWI Yeni Üye

Selam arkadaşım
    evet ben bir çözümünü buldum [alkis]
    Gittim mağzaya aldım yenisine şimdi çalışıyor :D Servise götürdümn tamiratı için 1300 YTL + KDV istediler... eehhh bende aptal değilim ya!

Aldım yenisini napalım, kızım sağolsun [ofof]

Sayfayı Paylaş