Sata yüklü XP yüklenmiyor.

Konu, 'Sony Vaio Notebook' kısmında azizcelebi tarafından paylaşıldı.

1. azizcelebi

azizcelebi Yeni Üye

merhaba,
    Sürücü yüklenmeden önce yapılması gerekenleri yaptım ve Sata sürücü yüklü xp kurulum dosyasını oluşturdum. Oluşturduğum xp cdsi ile bilgisayarı yeniden başlattım ve kurulum başladı. Kurulum dosyaları kopyalandıktan sonra ekranda ekteki gibi bir görüntü çıktı. Başka xp kurulumları ile de denedim ama sonuç yine aynı. Bilgisayarımın modeli Sony VGN-FW139E. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi akşamlar.

Ekli Dosyalar:

2. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

bios ayarlarında hdd mode yada sata mod bölümü varmı varsa ide olarak değiştirip o şekilde yüklemeye çalısın

3. RaqZiaz

RaqZiaz Yeni Üye

4. nemegerek

nemegerek Yeni Üye

Patronum umreden dönüşte 2 adet vaio vgn-sr12g dizüstü bilgisayar getirmiş. benim bunlara xp pro kurmam lazım ama sata driver desteklisi de dahil hangi yükleme cd si ile denediysem de aynı mavi ekranı verip kalıyor. kaldığı yer sürücü için seçim yapılacak ekrandan hemen önce. yardımcı olabilirseniz sevinirim...

5. saygili

saygili Yeni Üye

aynı sorun bende de var. bios ta öyle bir seçenek yok. kaç tane cd yazdım farklı satalar kullandım bu uyarıyı silemedim. ne yapmam lazım çözümü olan var mı

6. deepcriminal

deepcriminal Yeni Üye

aynı sorunu bende yaşıyorum, yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyoruz.

7. kayaalper84

kayaalper84 Yeni Üye

Arkadaşlar aynı hatayı bende alıyorum.Çözüm yolu bulan oldumu..Yardımlarınızı bekliyoruz

8. kayaalper84

kayaalper84 Yeni Üye

arkadaşlar aynı sorunu bende yaşıyordum..sorun sata raid driverinden kaynaklanıyor.Güncel olan sata driverleri xp cd nize entegre ederek sorunu aşabilirsiniz.

9. hsnbbb

hsnbbb Yeni Üye

aynı sorun benim notbook um dada war.Denemediğim yol kalmadı. arkadaslar lütfen biri yardım etsin.Xp ile kala kaldım ole.:(

10. pravdatarzen

pravdatarzen Yeni Üye

aynı sorun bendede var sp 3 dedenedim ama olmadı sonunda linux denedim opensuse yüklemeyi yaptı fakat xp de tıkyok şuanda vistam gittiyerinde linux var güncel at demiş arkadaşımız o nasıl olacak acaba analadım tam veya entegre edilmiş xp varsa bize indirmelinki versin bekliyorum teşekküler

11. hsnbbb

hsnbbb Yeni Üye

arkadaşlar benim leptopada xp yuklemeye çalışırken aynı hata çıkıyordu karşıma...
    neden boyle bir hata weriyor pc==>Sata driver eksik
    çözüm==>kendi pcnin sata sürücüsünü bulup nlite programı ile xp cd sine entegre ediceksiniz.

Normalde masa üstü pclerde sata driver i olmayınca harddiski görmez.Yani resimdeki gibi bir hata wermez.Benimde leptobumda resimdeki gibi bir hata olsuyordu.Ben dedim sata driver ı eksik olsa bole bir hata wermez.Hdd yi göstermez diye düsündüm.Ama nlite ile xp cd sine sata bilgisayarımın driverını entegre edince sorun cozuldu..

sata driver ları genelde 2 çeşit=>>
    nvdia chipset;
    ati chipset;

bu iki chipsetten genelde ati sorun cıkarıyor.Arkadasım senin pcnin chipsetide ati chipset olması lazım

oyuzden googleda sole bir arama yapmanda fayda war.

bilgisayarmodeli+sata raid
    veya
    bilgisayar modeli+sata driver
    veya
    bilgisayar modeli+chipset

12. pravdatarzen

pravdatarzen Yeni Üye

YASADIŞI PAYLAŞIM YAPILAMAZ.

KnowN@HackheLL: rar pasvord

arkadaşlar endede aynısı vardı şu xp modifiyeyi idirin sorununuz biter fakat bu power seven sürümüdür kullanmak isteyene tabi xp dir yani kolay gelsin

Sayfayı Paylaş