Sata özelliği kurulumdan sonra yeniden açmalımıyım ?

Konu, 'Asus Notebook' kısmında simyaci_2799 tarafından paylaşıldı.

1. simyaci_2799

simyaci_2799 Yeni Üye

Vista kurulu f3sc180dr notebook'a yazınızda belirttiğiniz tüm adımları uygulayarak xp kurulumunu yaptım bitirdim.
    Fakat iki sorum var burada ;
    1-Sanırım diski IDE olarak çalıştırıyor bunu yeniden nasıl sata olarak tanıtabiliriz?
    2-Birde asustan f3sc180dr için bios dosyalarıda indirmiştim notebook normal çalışıyor acaba biosuda update etmelimiyim
    Birde norton gost 12.0 var recover dvd si oluşturmak için onumu kullanayım
    Teşekkür ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Eğer benim dediğim gibi cd nin içine sata driverları kurarak yükleme yaptıysanız zaten şu durumda sata olarak çalışıyordur. Değilse notebook gelen forumundaki ilgili konuyu okuyun. Cevap orada.

Eğer bir problem yoksa bios güncellemenize gerek yok.

Yazılım bölümünde acronis ile ilgili bir yazı ve resimli anlatım var. Ben acronis kullanıyorum ve gayet memnunum.

3. simyaci_2799

simyaci_2799 Yeni Üye

Merhaba ben XP cd si ile kurulum yapmıştım sorun yok ozaman :)
    Bu arada notebook vistalı haline göre canavar gibi oldu pil ömrü kesinlikle uzadı performans arttı hatta iki kata yakın diyebilirim bir performans artışı var.
    Katkılarınız için minnettarım teşekkür ederim :D

4. Kör Savaşçı

Kör Savaşçı Yeni Üye

arkadaşlar ben satayı kapatıp kurmak istiyorum ama sata kapama özelliğini biosda bulamadım! Bunu nasıl başarırım? Bir fikri olan

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bios update yapmadan sata aç kapa menüsü görünmeyecektir.
    Notebook genel bölümündeki sata sürücülü xp cd si oluşturma yöntemi ile kurulum yapmanızı öneririm.

Sayfayı Paylaş