Samsung RV515 Xpde Eksik Ram

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında kermitt tarafından paylaşıldı.

1. kermitt

kermitt Yeni Üye

Arkadaşlar iş gereği windows7' den xp' ye dönmek zorunda kaldım. Akşam bilgisayara xp' yi kurdum samsung' un kendi sitesindeki driverları kullanarak hiç bir sorun çıkmadı. Sadece şunu sormak istiyorum. Bilgisayar 4GB rame sahip olmasına rağmen ve daha önce de windows 7' de Bilgisayarım>Özellikler' den baktığımda orada da 4 GB göstermesine rağmen XP' yi kurduktan sonra ram 2.7GB olarak görmeye başladı. Acaba ekran kartının fazladan bir bellek paylaşımımı söz konusu tam olarak neden eksik gösterir, bu konuda bir bilgisi olan var mı acaba [alala]

Ekli Dosyalar:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

32bit işletim sistemleri 4gb ram çalıştıramazlar. Bundan dolayı o şekilde görüyorsunuz.
    Microsoft vista ve windows 7 32bit lerde bir yama ile 4gb ram gösteriyor ama gerçekte gene de çalıştırmıyor.

64bit işletim sistemlerinde 4gb ram sorunsuz çalışır.

3. kermitt

kermitt Yeni Üye

anladım, sanırım 3GB' a kadar çalıştırıyor o zaman 32bit işletim sistemleri. peki bu bir sorun oluşturur mu bilgisayar için veya ram için? bir de bir sorum daha olacaktı size.
    windows xp' yi kurarken bilgisayarın recovery kısmı ve kendi c: d: yerel disklerin dışında bir SYSTEM diye 100MB' lık bir bölüm gözüküyordu harddisk içinde. ben c: yi silip (formatlayıp) yeni bölüm oluştur diyince de bu SYSTEM olarak gözüken kısım kendiliğinden c: sürücüsü halini aldı ben de mecburen e: gibi başka bir isim vermek zorunda kaldım. sorum şu bu 100MB' lık şuanki c: sürücüsü nedir? bilgisayarımdan içine girdiğimde tamamen boş olarak gözüküyor. ayrıca silme ya da biçimlendirme gibi bir işlem de yapamıyorum windows üzerinden. bu konuda bilginiz var mı?

Ekli Dosyalar:

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bütün kurulumlarda oluşuyor o bölüm. Nedenini araştırmadım açıkcası.

5. kermitt

kermitt Yeni Üye

@saka anladığım kadarıyla o bölüm win7'nin kurulması sırasında system dosyalarının kopyalandığı bölüm, ben xp kurduktan sonra ordaki dosyalar bir şekilde kayboldu. tekrar xp kurulumu sırasında o bölümü silip yeni bölüm oluşturunca ortadan kalkmış oldu.

Sayfayı Paylaş