SAMSUNG R580 serisi kullanıcıları buraya

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında worldearth tarafından paylaşıldı.

1. worldearth

worldearth Yeni Üye

samsung tasarım olarak bence cok hos bi notebook yapmıs..ben R580-JS03TR modelini aldım gercekten cok hos bir ürün zaten ilk bakısta tasarımına ve renklerine hayran kalıyor insan...

Samsung R580-JS01TR notebook
    Samsung R580-JS02TR notebook
    Samsung R580-JS03TR notebook
    Samsung R580-JS04TR notebook

seriler/458/Samsung-R580.html adresinde detaylı bilgiler var.

ürün videosu::::
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0QBI97JCImM[/youtube]

ÜRÜN ACİKLAMASI VE GENEL ÖZELLİKLERİ:

Yeni, renkli ve kristal-S tasarıma sahip olan R580, yalnızca görüntüsüyle değil performansıyla da göz dolduruyor

Yüksek Performanslı Intel İşlemci
    Windows® 7 işletim Sistemi
    Tasarım ve performansın buluşması

Samsung Dizüstü PC R580-JS03TR,,,JS02TR,,,JS01TR

Bilgisayarınızın göründüğü kadar performanslı olmasını istemek en doğal hakkınız! Samsung da böyle düşünüyor. Bu nedenle Samsung, R580’i yaratırken, 16:9 HD LED ekran gibi yüksek performanslı donanımın yanı sıra yüksek seviye tasarımı da ön plana çıkartacak bir ürün hayal ederek yola çıktı ve bu hayal gerçeğe dönüştü. Yeni, renkli, kristal-S tasarımı ve dayanıklı kasasıyla R580, çizik ve parmak izi gibi göze hoş gelmeyen sıkıntıları en aza indiriyor.
    Windows® 7 işletim sistemi

Microsoft Windows® 7 işletim sisteminin duyurulması, bilgisayar dünyasını yeniden canlandırdı. Basit ve sezgisel araçlarıyla artık bilgisayarınızda ya da web'de bilgileri bulmak, yönetmek ve paylaşmak hiç olmadığı kadar kolay, hızlı ve daha eğlenceli. Orijinal Windows 7, ön yüklenmiş ve kullanıma hazır halde sunulduğundan, üretkenliğinizin arttığını hemen fark edeceksiniz!
    tasarım ve dayanıklılık bir arada

Hayat sürprizlerle dolu ve her an zorluklarla karşılaşabiliyoruz. En zor anlarınızda dahi R580 sizi performansıyla yarı yolda bırakmıyor. R580, stil sahibi tasarımının yanı sıra dayanıklı olmasıyla da ön plana çıkıyor.
    mükemmele yakın görüntü kalitesi

15.6”, 16:9 formatındaki yeni yüksek teknolojili LED aydınlatmalı HD (High Definition) ekran ile oyun ve özellikle de filmlerde yüksek görüntü kalitesini deneyin. HD filmleri 16:9 formatında tam ekran olarak izleyebilirsiniz. Üstelik LED aydınlatma sayesinde bilgisayarınızın ekranı çok daha az elektrik tüketiyor olacak !

kullanımı kolay nümerik klavye

Geniş ve ergonomik, 17 tuşlu nümerik klavyesi ile R580, yanlış yazma riskini en aza indirerek rahat ve hızlı klavye kullanımı imkanı sunuyor. Dizüstü’nde hesap yapmak ve oyun oynamak, hiç bu kadar kolay ve eğlenceli olmamıştı.
    yüksek grafik performansıyla oyunlar şimdi daha heyecanlı

Samsung R580, Nvidia GeForce N11P-GE grafik kartıyla yüksek oyun ve video performansı deneyimi sunuyor. Gelişmiş, 3D grafik işleme teknolojisi ve grafik kartına ayrılmış (paylaşımsız) grafik belleği ile (DDR3) yüksek performans sunuyor.

kapalıyken de şarj edin

R580 yanınızdaysa, artık, cep telefonunuz, mp3 çalarınız veya video oynatıcınızın şarj aletini yanınızda taşımanıza gerek yok. R580’nin üzerinde bulunan USB bağlantı noktaları üzerinden cep telefonunuzu, mp3 çalarınızı v.b. aygıtlarınızı bilgisayarınızı açmadan da şarj edebilirsiniz.

gittiğiniz her yerde çevrimiçi olun

R580’in gelişmiş kablosuz bağlantı özellikleriyle nerede olursanız olun, R580 ile çevrimiçi olup, yüksek hızlı Internet bağlantısının tadını çıkarabilirsiniz.

SAMSUNG “Recovery Solution” yazılımı

Samsung’un Recorvery Solution yazılımı, düzenli olarak bilgisayarınızdaki verileri sabit diskinize yedekler. Böylece verilerinizin kaybolması riski olmadan bilgisayarınızı rahat ve güvenli bir biçimde kullanabilirsiniz.

Ürün Özellikleri :
    Chip Seti Intel
    İşlemci 330M(js03tr),,,520M(js02tr,js01tr)
    İşlemci Cache 3 MB L2 cache
    İşlemci FSB 1066Mhz
    İşlemci Hızı 2.1 Ghz(js03tr),,,2.4 Ghz(js02tr,js01tr)
    İşlemci Platformu Intel Core i3(js03tr),,,core i5(js02tr,js01tr)
    Ekran Özelliği 15.6 " / 1366 x 768 WXGA
    Ekran Kartı Nvidia GeForce GT330M
    Ekran Tipi WXGA Parlak Ekran
    Ekran Kartı Hafızası 1 GB
    Max Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
    Ram Tipi DDR3
    Sistem Belleği 4 GB 1066MHz
    Sabit Disk Kapasitesi 320GB 5400RPM 8MB (js03tr,js02tr),,,500GB 5400RPM 8MB(js01tr)
    Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
    Klavye TR/Q
    Kablosuz İletişim Wireless 802.11b/g
    Bluetooth Özelliği Var
    USB (Adet) 4
    FireWire Yok
    10/100 Ethernet Var
    Paket İçeriği Notebook
    İşletim Sistemi MS Windows 7 Home Basic(js03tr),,,win7home premium(js02tr,js01tr)
    HDMI Var
    E-Sata Var
    Webcam Var
    Parmak İzi Okuyucu Yok
    Yüz Tanıma Yok
    Kart Okuyucu 3 in 1 (SD, SDHC, MMC,)
    Pil 6 Hücreli

umarım notebook secimi yapan arkadaslara bi katkısı olmustur..siz de görüş ve yorumlarınızı yazarsanız sevinirim arkadaslar..

2. egungor48

egungor48 Yeni Üye

merhaba .
    Konuyu açtığın için teşekkürler. Bilgisayarın da hayırlı olsun.
    Ben de JS01TR modelini almayı düşünüyorum. Özellikler tamam da tasarımını merak ediyorum. Mağazalarda yok henüz gidip bakamadım. Sence ısınma problemi olur mu kasanın? Ciddi şekilde tavsiye ediyor musun? Ben 1 aydır bakıyorum. Önceki bilgisayarım iade alındı onun parasını beklerken bu satışa sunuldu. Görüntüsü güzel ama alt kısmı yani soğutma falan nasıl?

bir de hoparlörleri nasıl? Yani sesi iyi çıkıyor mu? önceki bilgisayarımın çok zayıftı da!

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

konu için teşekkürler

4. worldearth

worldearth Yeni Üye

tasarımı cok güzel hic ama hic ısınma sorunu yok cok sessiz ,.calıstıgını bile anlamıyosunuz...ses güzel ama daha güzel ama seste iddia edebilicegi konusunda emin degilim toshiba nın verdigi ses daha guzel..ancak kotu de degil sonucta 5.1 surround ses kalitesi beklememek gerek..ses seviyesi de cok zayıf degil ama cok yuksek te degil..ben cok memnunum.gercekten gerek kalitesiyle gerek tasarımıyla gerek donanımıyla paranın karsılıgını veriyo..tavsiye ederim

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. saka007

saka007 Yeni Üye

dün r580 jso3 aldım, ram hafızası 4 gb, kullanılabilir ram 2,999 göülüyor bunun sebebi nedir. 1 gb ekran kartına mı gidiyor, harici değil mi ekran kartı.
    bir de harddisk 280 gb.... 320 olması gerekmiyor mu
    sistem yavaş açılıyor sanki, windows 7 home basic hılzı olması gerekmez mi, masa üstünde(2 gb ddr2, amd c2d var) ultimate versiyonu daha hızlı.
    bir de hone basic'te 3d efectler yok mu acaba.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İşletim sistemi 64bit değilse ram hiçbir zaman 4gb olarak çalışamaz.

8. worldearth

worldearth Yeni Üye

1home basicte windows aero yoktur yani ne seffaf pencereler ne de efektli ekran gecişleri hicbiri yok
    2harddiskin bir bolumu sistem geri yuklemesi icin samsung tarafından ayrılmı oldugu icin öyle gozukuyor
    3saka arkadasımızın dedigi gibi işletm sistemi 64 bit olmadan ram 4gb olmaz ama donanım olarak 4gb mevcut pcde..aslında pek de 4 gb ram ihtiyac olmuyor..yani eger birsuru programı aynı anda acıp calıstırmıyosanız veya cok ram yiyen programları aynı anda acmıyorsanız 3 gb yetiyor artıyor bile..ama illa 4gb olsun dersen windows 7 ultimate 64 bit yüklemeni tavsiye ederim

9. worldearth

worldearth Yeni Üye

R580-JS03TR için yaptığım windows 7 sistem derecelendirmesi__

10. saka007

saka007 Yeni Üye

yorumlarınız için teşekkürler. o kadar araştırdım, yanlış pc mi aldım diye düşünmeye başlamıştım.
    ekran karı harici mi, paylaşımlı mı? donanımdan pek anlamıyorum da.
    bir de win 7 ultimate yüklersem, garanti kapsamı dışına çıkar mı?
    ultimate kurduktan sonra tekrar orjinal home basic'e nasıl döneceğim, cd falan vermediler?

11. worldearth

worldearth Yeni Üye

1_ekran kartı harici nvidia geforce cuda serisinin gt330m modelidir.1gb gddr3 ekran kartında mevcuttur..
    ekran kartı ayrıntılı bilgi::: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-330M.22437.0.html

2_windows 7 ultimate yüklersen garanti kapsamı dısına cıkmaz..(64 bit olanı yüklemeye dikkat et yoksa 4 gb ram görmez)

3_windows cdsi yok cünki bilgisayrın ilk kurulum dosyaları(windows ve driverler) harddiskte sıkıstırılmıs olarak yüklu..pcnin acılısında
    samsung yazısı cıktıgında F4 e basman yetio..samsung recovery calısır ve bilgisayarını ilk günki durumuna geri dondurur..(yani windows 7 basic olur tekrar)
    ...........Bu arada sakın windows 7 ultimate yüklerken recovery bolumunu biçimlendime yoksa win7 home basice geri donemezsin

12. saka007

saka007 Yeni Üye

sorularıma verdiğin yanıtlar için çok teşekkür ederim. bir soru daha sormak istiyorum. windows ultimate'i kurarken format atmayacakmıyım c sürücüsüne, recovary bölümü ayrı bir disk olarak mı var. (sorularım saçma gelebilir ama, bilmeyince çok basit şeyler bile zor oluyot)

13. worldearth

worldearth Yeni Üye

yok ya herseyi sorabilirsin bilmemek eyıp değil..tek harddiskin var.c ve d bolumlerini bilirsin..tek harddisk üzerinde iki bolum ayrılır ve iki harddisk varmıs gib işlem görür..işte bunu 3 bolume ayırmıslar c..d... ve recovery bolumu..anlamadıgın nokta varsa sorabilirsin.

14. saka007

saka007 Yeni Üye

C'ye format atsam, oraya win7 ultimate kursam, sonradan istersem tekrar win 7 basic'e dönebilrim recovary bölümünden sanırım.

masa üstü bilgisayarıma win7 ultimate 64 birt kurdum (dizüstüne kurmadan bir denemek için), ancak ekranda yanıp sönmeler ve geçici kararmalar(1 sn) oldu, bazı donanımı da tanımadı. yani ben bir şey anlamadım, bu işten, tekrar 32 bit kurdum, şu an canavar gibi çalışıyo.(masa üstü özellkler: amd athlon x2 245 processor 2,91 ghz, 2gb ddr2 ram, onboard ekran kartı 128)

15. worldearth

worldearth Yeni Üye

64 bit 32 bitten daha fazla donanım gücü ister..
    ancak senin ram felan kaldırıyo gözüküyo sorun ekran kartından olmus olabilir

win7 minimum sistem gereksinimleri

1 GHz işlemci (32 veya 64-bit)
    1 GB RAM (32-bit); 2 GB RAM (64-bit)
    16 GB boş sabit disk alanı (32-bit); 20 GB boş sabit disk alanı (64-bit)
    WDDM 1.0 veya üstü sürücü desteğine sahip DirectX 9+ uyumluluğu bulunan ekran kartı.
    ........................................................................................................................

bide şöyle bişi var samsungda bulunan recovery ....butun driver dosyalarının felan kurulmus halidir.. sen cd den win7 ultimate 64 bit kurarsan bu driverleri internetten bulup kurman gerek...ayrıca samsungun yardımcı programları da silinir onları da bulup kurman gerek..

16. saka007

saka007 Yeni Üye

samsung r580 js03 i3 için tüm donanımın driverlarının olduğu bir site var mı, indireyim nolur nolmaz bulunsun.

17. worldearth

worldearth Yeni Üye

tum driverlerin bi sitede oldugunu sanmıyorum ama ekran kartı driverını nvidia nın sitesinen bulabilirsin....diger driverler icin de samsungun sitesine bakmanı oneririm

18. saka007

saka007 Yeni Üye

tekrar teşekkür ederim.
    kaynak bir sayfa oluştu sayenizde, benim gibi acemiler için...:)

19. techhh

techhh Yeni Üye

arkadaşalr merhaba i3 işlemcisi olanımı alsam yoksa i5 işlemcisi olanımı alayım karar veremedim ama arada 300 lira bi fiyat farkı alan arkadaşlar yardımcı olabilirmi?

Sayfayı Paylaş