Samsung NP-R508 DS01TR BOOT Sorunu (galiba ahci sorunu)

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında hhhhhaaaaa tarafından paylaşıldı.

1. hhhhhaaaaa

hhhhhaaaaa Yeni Üye

arkadaslar

bir arkadasim Samsung NP-R508 DS01TR ( R510la aynı galiba sadece freedos'u bu ) aldi kurmakta biz kaldi nlite ile sata driver ekledigim XP-PRO sp3 cd ile kurdum eyi kötü drivarlarini buldum yükledim programlari kurdum hersey normaldi

aradan 2 gün gecemeden arkadas beni aradi acilmiyor bu diye dalgami gectim cökertin diye :DD

bana gelis sorunu xp nin windows baslatliyor yazısı gelmesi gereken yerde makina donuyordu
    (biosun yazılari geciyor corsur sol üst kösede bir kac kez yanıp sönüyor sonra siyah ekran )

tekrar kurmayı denedim
    daha önce kurdugum cd ile boot edemiyorum önyükleme icin bir tusa basin yazısından sonra sistem inceleniyor dedidigi yerde yine siyah ekranda donup kalıyor (power dügmesine bastigimda direk kapıyor uzun basmama gerek kalmıyor)

arkadsa önce Gold bilgisayarin teknik servisi gidiyor yanı sorunu yasayinca arkasdasi samsung teknik servisine gönderiyorlar ordaki sonuc hata isletim siteminden kaynaklınyor deniliyor

biosla ilgili bir sorun olabilir CD-ROM yada hddskin bios ayari ile alakali

cesitli seyler denedim
    boot from ACHİ CD-ROM :
    no emulation system type 00
    no emulation system type 06
    gibi yazılar sonra boot ediyor yada etmiyor (birden cok CD ve farkli işletim sistemi cdsi ile )
    satalari ide olarak tanimladim
    sonuc aynı
    HDD ile baslarsa acilsita windows baslatiyor yazısına gelemden siyah ekran
    cd-ram ile baslatiliken sistem inceleniyor yazısında siyah ekran (ekran mavi olmdan önce)
    ( hic bir sekilde SİYAHDAN BASKA RENK GÖREMİYORUM)

simdi ne tavsiye edersiniz nerde hata yapıyorum olmadi ben gidecem samsung servisindeki elemanlarin yanına acayip merakladim
    (galiba konuyu yanlıs yere yazdım.modlardan özür.)

2. Error!

Error! Yeni Üye

HDD yi başka bir pc ye bağlayıp biçimlendirip o şekilde deneyin
    oDA olmassa samsung teknik servisine siz gidin ;)

Sayfayı Paylaş