SAKIN SATIN ALMAYIN

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında bora1956 tarafından paylaşıldı.

1. bora1956

bora1956 Yeni Üye

arkadaşlar toshiba notebook alacaksanız sakın almayın önermiyorum. nedeni ise türkiye temsilcisi olan tnb ve garantide kim teknik servis veriyosa ankarada da bir yeri var unuttum ismini sahtekarın önde gidenleri
    2 sene önce a200-23u laptop birden bire kapandı ve garantide diye ankaradaki toshiba teknik servisine gödnerdim bana fabrika arızasından dolayı anakrt değişimi yapılacak ve istanbuldaki tnb bilgisayra gödnereceğiz dediler. bende tamam dedim. istanbulu aradığımda bu sefer anakrt almanyadan gelecek bekliyoruz diye TAM TAMINA 5 AY beklettiler. aradığım tlf ile bi laptop daha alırdım. 5 ay sonra artık adamların yüzlerine küfrede küfrede aldım.
    2 ay önce laptop yine aynı arzayı verdi ve birden bire kapandı garantisi bittiğinden doalyı ucuza yaptırmak için istanbuldaki başka bir servise yolladım ve ekran kartından dolayı anakart arızalnmıs ve ramin biri gitmiş dediler artık ne akdar doğruysa neyse 380tlye faturasız yaptırdım. adamlara ben bu olayı anlattığımda servisteki usta bana bunun daha önce arızalndıgını ve onarım yapğıldığını yani tnb nin anakart değişlimi yapmadıgını söyledi. yani size demek istediğim toshibayı türkiyedeki distribitörlerinden doalyı almayın yazık olur parasına. zaten içindeki parçaların hepsini türkiyede fabrikaları olan casper ve vestel veya bir başka firmada kullanıyor. yani bütün laptopların içindeki parçalar aynı. casper alan bir arkadaşım bir yeri bozuldu diye adamlar hiç tereddütsüz değişim yaptılar hemde şarz kablosuyla birlikte artı vestel alan bir arkadaşım ise kendi hatasından dolayı laptopda ellerini koydugu yere yapıştırıcı bi bant yapıştırıp çıkartırkende kabarma oldu vestele yolladı adamlar yeni üst modelini gödnerdiler.
    işte size örnekler. bir daha düşünün diyorum. aynı özellikteki toshiba laptopun parası ile casper veya vestel laptop arasında en az 500tl fark var ki 3 firmada genelde intel anakart ve diğer donanımlarda aynı olmak üzere aynı parçaları kullanıyorlar.
    bu yazıları sırf sevigli kullanıcılar için yazıyorum. bilgilendirmek amaçlı benim gibi daha bir çok kişininde böyle sorununu internette gezinirseniz görürsünüz. firmayı kötülemek diye söylememiyorum sözünü kullanmayacağım çünkü SÖYLÜYORUM ve kötülüyorum ÇİNde açtıkları fabrikalarda mallarını türkiyeye gönderiyorlar ve kalitesiz laptopları çok yüksek fiyatlardan bize sunuyorlar halbuki diğer firmaların laptoplarına bakın örnek gösterdikelrim hiç yoktan türkiye yapımı fabrikaları türkiyede
    teşekkür ederim admin yayınla lütfen bu mesajımı millet bilgilensin

2. huso0707

huso0707 Yeni Üye

Sorunu uzun uzun yazmıcam bilgilendirme amaçlı...

Benzer sorun bende de oldu
    dünya markası diye alıyoruz ama malesef toshiba bazı konularda paramızın karşılığını veremiyor...

arkadaşın da dediği gibi diğer markalarla en az 300 TL fark var. Bence bu kadar fark vermeye hiç gerek yok.

3. Tekind@r

Tekind@r Yeni Üye

Bende yazdıklarınıza katılıyorum Arkadaşlar toshıbanın A300 247 serisini aldım bin pişman oldum garantisi bitmeden bataryası bitti cihazın üstünde bluetoht var görünüyor ama yok milleti kandırmışlar ilk alınca farketmedimbunu bencede toshıba alcaklar katiyen almasınlar

4. bora1956

bora1956 Yeni Üye

ayriyeten arkadaşlar bilgisyarcı bir arkadaşım çindfe yüksek lisans yapıyor aynı zamanda tercümanlıkta yapmakta onun aktardığına göre çindeki firmalar türkiyeye 3.sınıf kalite mallarını yolluyorlar haberiniz ola

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu yorumunuza katılmıyorum.

Çindeki fabrika birçok kalitede üretim yapabilir.
    Sony, toshiba asus vb gibi firmalar düşük kalitede ürün ürettirmezler.

ama bizim başka ürünler getiren (ayakkabı, telefon vb) Türk ithalatçılar daha ucuz diye genelde düşük kalitede olanları tercih ederler.
    Sonra da çinli üreticiye suç atarlar.

Ne kadar ekmek o kadar köfte lafı çindeki üretim konusunda çuk oturuyor.

Sayfayı Paylaş