RW Yazmıyor...

Konu, 'Asus Notebook' kısmında egzantirik_ tarafından paylaşıldı.

1. egzantirik_

egzantirik_ Yeni Üye

Asus F3F An-303 laptop'um var.Bilgisayarımda uzun bir aradan sonra cd-dvd yazdırmaya çalışıyorum ama boş yazdırıyor veya cd'yi yakıyor.Bir Örnekle anlatım.Mesela bundan 3 hafta önce falan format attım cd yazıyor sonrun yok arada bi kaç defa cd yazdırdım.Bir iki gün önce cd yazdırmak istedim 3 defa denedim yaktı cdleri.Tek benim bilgisayarımda değil veya cdlerden kaynaklanan birsey değil asus kullanan bir kaç kişiden daha dedi.Sorun Fomat çektikten sonra düzeliyor ama bi zaman sonra yine aynı . Yardımlarınızı Bekliyorum Saygılar...

2. Erhun

Erhun Yeni Üye

x52sa kullanıyorum ve aynı sorun bende de var.. Dikkatli baktığımda RW optiğinin ön panele kadar gelip orada sabit kaldığını ve hareket etmediğini gördüm. bir tahta kalem vasıtası ile tekrar ortaya getirdiğimde ise yazma sorunsuz gerçekleşiyor. optik platformun ise neden oraya takıldığı konusunda bir bilgim yok ama en kısa zamanda garanti servisine gösterecem.

3. egzantirik_

egzantirik_ Yeni Üye

takılma olsa sürekli takılır sorun format attıktan bi süre sonra oluşuyor.Mesela dün 5 tane falan cd yazdırdım bugün yazdıramıyorum ????

4. Erhun

Erhun Yeni Üye

yazılımsal, virüs yada kullandığın cd lerin kalitesi yazma üzerinde etkilidir.. büyük ihtimalle sende nero kullanıyorsundur neronun "Nero DriveSpeed" özelliğiyle dvd-rom unu denemeni tavsiye ederim okuma ve yazma hızı normal mi?

5. lancerevovi

lancerevovi Yeni Üye

bu sorun sanırım sadece yazma değil. benim laptop yazdıktan sorna okumuyor. bunu internette biraz araşştırınca şu kanıya vardım: asus,apple,toshiba gibi markalar panasoniğin bile üreticisi olan matsushita ile çalışıyor optik konusunda. ancak matsushitada bana göre ısınmadan kaynaklanan sorunlar var. fön makinasıyla cdromu üfletince hiçbir sorun yok ancak cd yazıp çıkarttıktan sonra ne olursa olsun okumama gibi bi durum var. formatta atsanız servisede gönderseniz düzeleceğini sanmıyorum...

Sayfayı Paylaş