RF511-S05TR İşlemci Sıcaklıkları Sorunu

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında edo1453 tarafından paylaşıldı.

1. edo1453

edo1453 Yeni Üye

Arkadaşlar model numarasını belirttiğim notebookun işlemcisi aldığım günden beri boştayken fazla ısınıyor.
    Cihazı alalı 1 ay falan oldu. Her şeyi denedim başlangıçta çalışan programları kaldırdım. Fana üfledim süpürgeyle çektim, hatta
    sistemi tekrar yükledim sıfırladım yine aynı. İstikrarlı biçimde 1. çekirdek 67 derece civarı diğerleri 40 50 arası değişiyor.
    hal böyle olunca fan da hiç durmuyor ilk andan itibaren sürekli çalışıyor. Oyun oynarken veya işlemci tam yükteyken sorun yok 85 derece civarı maks. Ama boştayken neden tek çekirdek ısınsın.
    Fikri olan varsa yardımlarını bekliyorum, internette çok araştırma yaptım bişey bulamadım.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yeni aldıysanız vakit kaybetmeden servisine verin.

3. edo1453

edo1453 Yeni Üye

saka hocam ürünü servise verdim ancak herhangi bi sorun tespit edemedik deyip genel temizlik yapıp teslim ettiler.
    sıcaklık değerleri hala aynı. teknik elemanla konuştum samsung test cihazı herhangi arıza tespit etmezse ben bişey yapamam diyor.
    Sorum şu bu bilgisayarınn işlemcisi sandy bridge teknolojisi kullanıyor. Bi ara çok konuşulmuştu intel bunları geri çağırdı mimari problem var diye. Bu sandy brigleri geri çağırtan problemm tam olarak nedir, semptomları nelerdir. Benim sorunum bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
    Tüketici hakem heyetine başvurucam arızayı ispat edebilir miyim, tarafsız bilirkişiler bunu arıza kabul eder mi yoksa servisteki teknik elemanlar gibi mi yaklaşır.
    cevap için şimdiden teşekkürler.

4. Mavi15

Mavi15 Yeni Üye

1Bende aynı pc den aldım dostum görev yöneticisinden->işlemler msnyi kapat
    boştayken ısınma sorunu gider
    2oyun oynarken ister gta 4 istersende basit bi oyun pc gerçekten aşırı hızlı ama her türlü iyi kötü oyunda çok ısınıyor şarj dayken
    şarjda deilken az ısınıyor
    bende servise verdim ama sorunu çözemediler cevap bulursan lütfen yaz

5. Mavi15

Mavi15 Yeni Üye

Cevabı buldum samsung da bi sorun yok işlemcinin hızını düşürün güç planından bi soeun kalmıyor
    soeu sormak isteyen ekliyebilir Slienthouse@hot

Sayfayı Paylaş