REM DEĞİŞTİRME

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında alcenu tarafından paylaşıldı.

1. alcenu

alcenu Yeni Üye

selam arkadaşlar benim A 300-15A dizüstünün remini yükseltmek istiyorum.Bu konuda fazla bir bilgim yok.Resimli anlatımla yardım etmeniz mümkünmü acaba.Birde bu modellerde ne marka rem kullanılmış.Başka bir marka rem kullanırsam problem yaşarmıyım.İlginizi bekliyorum.

2. mrtevo

mrtevo Yeni Üye

Toshiba A300-15A PSAJ4E
    ...
    Sistem belleği
    standart : 2,048 MB
    maksimum genişleme : 4,096 MB
    teknoloji : DDR2 RAM (667 MHz)
    ...

Laptop ram değiştirme videosu;
    http://rapidshare.com/files/51257343/no ... -terfi.rar

Zaten üstünde standart olarak 2gb ram mevcut.Maksimum da 4gb takabiliyorsun fakat desteklemesi için 64bit işletim sisteminin olması lazım.Bende dual 2gb taktım ama 3.37 gb olarak görüyor :S

Toshiba laptoplarda kullanılan ram markası ise SAMSUNG.Herhangi bir marka ram takman problem yaşamana sebep olmaz ama önemli olan ramdeki mhz..Yani takacağım ramin 667 mhz olması lazım.Önerebilceğim markalar ise Kingston ve Veritech.Her iki markanında ömür boyu garantileri mevcut.

Yönetici arkadaşlardan özür diliyorum,belki reklama giriyordur,belki de yasaktır ama;
    http://www.izmirmarket.com/asp/menu_items.asp?ID=27
    Burada 2gb laptop rami gayet uygun.Bende bu marka aldım ve sistemimde herhangi bir sorun yaşamadan kullanıyorum.

3. enes_a

enes_a Yeni Üye

ben bu siteden 2gb 800mhz ram aldım ve aldığımda fiyatı piyasanın çok çok altındaydı ve hiç bi sorun yaşamadım ramde. bence ram alıcaksanız artık 800mhz altına bakmayın. 667 ile 800 mhz fiyatları neredeyse aynı zaten artık ;)

4. alcenu

alcenu Yeni Üye

Arkadaşım ilgilenip tüm sorumu cevapladığın için,videolu bilgilendirme için , marka ve fiat bilgilerin için ve çok net anlatımın için TEŞEKKÜR EDERİM. bütün sorunum halloldu bu bilgiler sayesinde. [bravo]

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

ram ;)

6. asymmetry

asymmetry Yeni Üye

selam arkadaşlar, benimde a200-133 marka notebook var, ram değiştirmek istiyorum ancak kafam karıştı, bi arkadaş 667 mhz yerine 800 mhz takın demiş acaba 800 mhz i desteklermi benim pc, ayrıca ram i kendim değiştiğimde garanti durumu ne olur? bazı markalar garantiyi bozmuyolar ancak toshıbanın tutumu nedir bilgisi olan varmı acaba?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

667 ya da 800 mhz ram takabilirsiniz.

8. asymmetry

asymmetry Yeni Üye

ilginiz için çok teşekkürler,peki önerebileceğiniz bir marka varmı acaba.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kingston önerebilirim.

Sayfayı Paylaş