Recovery Sorunu !!!

Konu, 'Hp Notebook' kısmında scansever tarafından paylaşıldı.

1. scansever

scansever Yeni Üye

Arkadaşlar selam.

Başıma bi haller geldi, önce sorunumu size aktarmaya çalışayım.

Benim elimde hp pavilion dv6 1235et var. İçindeki hard disc 2 bölüm, c ve d. d'de sizin de bildiğiniz üzere recovery var. c ise çok büyük olduğu için paragon programı ile böldüm. Yani son tahlilde C, D ve F oldu bölümler. Sonra yeni bölüme windows 7 kurdum. Yani iki tane işletim sistemi oldu makinede. Sonra ben 7 den hoşlanmadım ve silmeye karar verdim. Ancak silmektense dur şuna bi format atayım dedim. Recovery manager ile(hp'nin) işlemi yaptım. İşte sorunlarda tam bu anda başladı.

Her şey yükleniyor, tam ekran açılıyor, çöp kutusu vs vs ikonları görüyorum, makine reset atıyor kendi kendine ve yeniden kuruluma geçiyor. Bu şekilde tüm gün aralıksız aynı şeyleri yapıyor. Sözün özü ben artık bilgisayarımı aldığım şekle getiremiyorum. Bu arada recovery manager ile yeniden kurarken makineyi arada uyarı veriyor bir kaç sefer. Anladığım kadarı ile bazı yazılımlar dijital olarak imzalı değilmiş, kötü içerik olabilir, gene de yükleyeyim diyor. Yükle dedim olmadı, yükleme dedim olmadı. Bilgisayar hep aynı yerde restart yapıyor. Ben bilgisayarın fişini çekene kadar bu işlem tekrarlanıyor.

Şimdi sorularım şöyle olacak;
    1. Böldüğüm diski nasıl tekrar birleştirebilirim. (D yani recovery bölümüne dokunmadan, C ve F yi nasıl birleştireceğim)
    2. Ben bu bilgisayarı eski haline nasıl getireceğim.

Lütfen yardım edin, sinirden çoluk çocuğa sarmaya başladım.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş