recovery silindi çözüm nedir?

Konu, 'Acer Notebook' kısmında seracettins tarafından paylaşıldı.

 1. seracettins

  seracettins Yeni Üye

  merhaba, yeni 5739g için recovery bir şeklide hdd'den silindi. şimdi tekrar oemli win7'nin kurulması gerekiyor. Lakin elimde ne dvd var ne recovery. bu konuda benim gibi talihsizlik yaşayan kimse varmı bu sorun nasıl çözümlenebilir?
   
 2. realemo

  realemo Yeni Üye

  Recovery nin yedeğini almamanız büyük talihsizlik olmuş.Aynı modele sahip bir tanıdığınız varsa onun recovery sinden de tekrar sistem kurulumu yapabilirsiniz.Bir diğer seçenekde işletim sisteminize uygun windows cd si edinmeniz ve bilgisayarınızı formatlamanızdır.Seri numarası yazmanız gerektiğinde cihazınızın altındaki seri numarasını yazarsanız Microsoft işletim sisteminizin orjinal olduğunu onaylayacaktır.Ayrıca recovery dvd yi acer dan talep edebilirsiniz veya işletim sistemi kurulumu isteyebilirsiniz.

  Bunların dışında size ekstra bir çözüm önerim daha olacak :) Cihazınızı acer servisine götürün cihazın hard diskinde arıza olduğunu söyleyin.Normalde servisden işletim sistemi kurulumu isterseniz ücret karşılığında yapıyorlar.Ancak bir arıza durumunda size hiç sormadan recovery yapıyorlar.Muhtemelen sizin bilgisayarınızı da ilk günkü haline getirir ücret de talep etmezler.

  Saygılarımla
   
 3. seracettins

  seracettins Yeni Üye

  Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
  Muhtemelen PC'yi servise göndereceğim. En temizi bu olsa gerek.
   

Sayfayı Paylaş