Recovery ile ilgili

Konu, 'Asus Notebook' kısmında ecay tarafından paylaşıldı.

1. ecay

ecay Yeni Üye

Forumdaki recovery ile ilgili tüm konuları okudum.Ancak bir çare bulamadım.

Şimdi windows'ta RECOVERY bölümü ellenmemiş bir şekilde durmakta.Ancak başlangıçta F9 tuşuna basınca bu bölümü algılamamakta.(Boot olarak sadece windows gözüküyor)Önceden oluşturulmuş Rec DVD'lerim yok.Ve şiddetle bilgisayarı ilk alındığı güne getirme ihtiyacım var.

Bu durumda ne yapabilirim.Partitisyon duruyor ama geri yükleyemiyorum.

Benim aklıma gelenler:Bu partitisyonu DVD'ye yazabilirim.Ama nasıl yazacağım.O kadar araştırdım diğer markalardaki gibi bir recovery manager şeklinde programa rastlamadım ya da rec bölümünü dvdlere aktaracak bir programa.Eğer varsa mutlaka söyleyiniz.

Diğer seçenek ise harici disk ile bir şeyler başarabilmek.Ama bu çok zor görünüyor.

Diskte bad sector tarattım bir sorun çıkmadı.Bölümü DVDye aktarıp oradan sıfırlayabilsem çok süper olacak.Yardımlarınıza ihtiyacım var teşekkürler.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus size recovery dvd lerini hediye olarak veriyor acaba onlarda mı yok elinizde.

3. ecay

ecay Yeni Üye

Evet maalesef elimde onlar yok.Bu yüzden diskten yüklemek zorundayım ama o da olmuyor.Servis halleder mi acaba?

4. blackblood

blackblood Yeni Üye

ürünün tam modelini yazarmısınız

5. B.SERT

B.SERT Yeni Üye

Bana göre bu durumda en iyisi ACRONİS türü bir program ile partisyonun klonunu almak. sonra istediğini yap.Tabii ki harici bir diske. DVD ye sığmayabilir.

6. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Selam,

Yanlışlıkla etkinleştirilmesin diye mi, yoksa bir uyumsuzluk sonucu mu bilmiyorum,
    ancak F9 tuşu tek seferde etkin olmuyor. Tekrar tekrar denemeniz gerekir.
    Bir de açılışta "enter"a basmadan önce F9'u basılı tutarak enter tuşuna
    basmayı deneyin.

Sayfayı Paylaş