recovery cd si yapmadan format atanlar...

Konu, 'Hp Notebook' kısmında engin_acar tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. engin_acar

engin_acar Yeni Üye

merhaba arkadaslar. recovery bolumune dokunmadan c ye format atan arkadaslar(recovery dvd si yapmayanlar) için kesin çözüm laptopunuzu geri cevirmenin yolu için yardımcı olabilirim. msjlarınızı bekliyoruz.

2. ramazanaycil

ramazanaycil Yeni Üye

hp pavilion g3050ea var bende recovery bölümüne ulaşamıyorum yardım ederseniz sevinirim

ramazanaycil@gmail.com

3. engin_acar

engin_acar Yeni Üye

dostum laptopunu fabrıka ayarlarına dondurmek ıstıyosan. once bitane vista cd si bul xp nın yerıne yukle ama hdd n de sadece recovery ve vista bolumu kalsın yanı harddiskini böldüyse eski iki parca halıne getir. vistayı yukledıkten sonra restart yap ve f11 e bas gerısı otomatık oluyo zaten. kolay gelsin

4. fahri kapusuz

fahri kapusuz Yeni Üye

merhaba arkadaşlar bi internet sitesinden ikinci el hp dv6922et bilgisayar aldım.bilgisayarda vista yüklü ama recovery bölümü yok cd de göndermedi.bişey olursa nasıl kurtaracam tekrar recovery bölümü oluşturmam mümkünmü teşekkürler

5. notion

notion Yeni Üye

Bende cihazı aldım ve kısa bir süre sonra recovery cd sini oluşturmadan xp yükledim.Fakat xpyle kullanamadım ve tekrar vista home premiumla değiştirdim.Geçen gün hp müşteri hizmetlerini aradım ve 50 usd+kdv karşılığında rcovery cdsi gönderebileceklerini söylediler.1 yılda 3 tane hp dağıttım bidaha alırsam ne oliim.Bukadar berbat servis bukadar kısıtlı ve pahalı yedek parça hizmeti veren bi marka daha olduğunu sanmıyorum.Şimdi cihazımı garantiye göndericem çünkü elektrikle ilgili bi sıkıntısı var.Şarj olmuyor pilsiz de çalışmıyor.Sarj edilmiş pille çalışıyor ama.Anlamadım gitti :( :( :x :cry: Daha yeni aldım 6 ay oldu.Dünyanın da parasını verdim.Alacak olan varsa almasın lütfen parasına yazık cihazın modeli hp pavilion dv6000
    sevgiler...

6. fahri kapusuz

fahri kapusuz Yeni Üye

aslında recovery cd paylaşım forumu açılabilir oluşturan kişiler mesela bende dv6000 6375ea recovery cd si mevcut isteyen.. arkadaşa gönderebilirim

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

recovery dvd paylaşımı yasalara aykırıdır.

8. eyoruk

eyoruk Yeni Üye

Şimdi ben bu Recovery olayını tam anlamadım..
    Dizüstü nü alıyoruz....İçindeki ilgili dosyaya tıklıyoruz Vista kurulmaya başlanıyor...
    * 1 dvd mi ? 2 dvd mi ihityaç var ?
    * Kurulum sırasında Eng-Tr nasıl ayarlayacağız..yoksa almadan önce hangisini istiyoruz ona göre mi ayarlanıyor alacağımız yerde ?
    * Vista kurulumu kolay , eğer sonradan XP ye geçmek istenmez ise hiçbir sorun yaşanmaz deniyor ? Vista kurulumu direk dosyaya tıkladıktan sonra işlemleri takip etmek mi ? Bu kadar mı ?
    * Vista yı kurduk işlem tamamlandı -bu arada bayağı uzun sürüyormuş kurulum - driver lar da kurulmuş mu oluyor ? Yoksa Xp kurmak istersek yapacağımız gibi ayrı ayrı driver mi bulmalı -hiç sanmıyorum böyle birşeye gerek kalacağını ama tam da bilmiyorum-

9. hhakkoca

hhakkoca Yeni Üye

sayın Engin Acar kardeşim. herkeste olan sıkıntı bende de var. recovery diskini sildim yedekleme yapmadım. üstüne xp kurdum olmadı sonra vista kurdum dengesiz bişey oldu orjinal vista olmadığı için. silinen recovery diskini herhangi bir şeklde geri getirme imkanımız varmı? yoksa tek çare hp'den parayla recovery diski mi almamız gerekiyor?

10. pegasus35

pegasus35 Yeni Üye

slm ercan kardesim seni bana allahmı yoladı ne?kardesim bendede hp g3050 serisi laptop var,ben bu cihaza recovery sistemle format atamıyorum şu an,benden kurtarma cdlerini istiyor fakat elimdede daha önceden oluşturadığım için bu cdler mevcut değil,elimde vista home basic 32 bit lisanslı cd var bunu o cihaza kurup,cihazı yeniden başlatıktan sonra f11le formatladığım taktirde hersey eski haline kesin geri dönüyormu vede cihaz eskisi gibi sorunusuz çalışıyormu?acil ceaplayabilirsen memnun olurum,by.

11. emre_ozdemir_34

emre_ozdemir_34 Yeni Üye

SLM BEN PAVİLİON DV6 1220 ST LEPTOP KULLANIYORUM YANLIŞ LEPTOBU İLK ALDIGIMDA BEN RECOVERY BİLMEDİGİMDEN SİSTEME (C: D: ) FORMAT ATTIM.ŞİMDİ ESKİ İŞLETİM SİSTEMİMİ GERİ GETİREBİLİRMİYİM.VERECOVEY GERİ GETİREBİLİRMİYİM?.HP GÖDERSEM OLURMU? MALİYETİ NE OLUR? SİZ YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR...

12. emre_ozdemir_34

emre_ozdemir_34 Yeni Üye

İŞLETİM SİSTEMİM ESKİSİ VİSTA.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş