recovery çalışmıyor

Konu, 'Hp Notebook' kısmında vito_s tarafından paylaşıldı.

1. vito_s

vito_s Yeni Üye

hp pavilion 1230et kullanıyorum vista yüklüydü recovery bölümü var fakat format atarken başka bir cd den biçimlendirdim c: sürücüsünü ve daha sonra recovery çalışmadı ama bölüm hala sağlam duruyor. sanırım c: sürücüsünde bazı bootmgr gibi doyaları silmemden kaynaklanıyo bu dosyaları geri getirmek oluşturmak mümkünmü yada ne yapabilirim? [imdat]

2. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

veri kurtarma programı kullanabilirsiniz

3. vito_s

vito_s Yeni Üye

hangi dosya yada dosyalar eksik bilmiyorum sadece böyle bi duyum aldım neden F11 basınca çalışmıyo recovery bunuda bilmiyorum C: de olması gereken dosyalar varmış ve bunlar olmadığı için çalışmıyormuş yinede ilginize teşekkürler.

4. vito_s

vito_s Yeni Üye

yok mu arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse bu işlerin profesyonelleri burada olmalı [imdat]

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. vito_s

vito_s Yeni Üye

verdiğiniz linkten o dosyalara ulaşamadım. recovery için ayrılan bölüm dolu gözüküyo ama içine girdiğimde hiçbir dosya yok gizli dosyaları göster dediğimdede çıkmıyor ms dos ekranında o bölüme giripte dosyaları görme komutunu yazdığımda gözükmüyor ama gizli dosyaları görme komutunu yazdığımda gözüküyolar ve o bölümde boot klasörü ile bootmgr dosyası var ama gizli olduğu için dosyalar kopyalama komutu işe yaramadı recovery bölümünün çalışmama sebebi c: sürücüsünde o dosyaların olmamasımı yoksa tamamen recovery bölümündeki dosyaların gizli olmasımı. o dosyalar normal gizli değil ve vista varkende gizli değillerdi gözüküyolardı. [imdat]

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

format atmadan önce o dosyaların yedeğini almalıydınız. O dosyalar olmadığı için recovery işlemi olmuyor. Aynı notebooku kullanan birindne bu dosyaları isteyebilirsiniz.

8. vito_s

vito_s Yeni Üye

bu sitede muhakkak vardır dosyaların olduğu kullanıcı üye burası harika biyer yeni konu açmalımıyım bu dosyaları istemek için sizin yönlendirmeniz daha doğru olur

9. vito_s

vito_s Yeni Üye

Çözdüm sorunu arkadaşlar herkezde işe yaramıyormuş ama bende yaradı recovery bölümü duruoyorsa sizlerdede bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet diyoruz açılan ekrandan disk yönetimine tıklıyoruz tüm diskler gözüküyor bu ekranda recovery olduğu bölüme sağ tıklayıp "bu bölümü etkin olarak işaretle" komutuna tıklıycaz ve ardından pcyi yeniden başlatıcaz ve f11 yada sizde hangi tuşsa ona bastığımızda recovery çalışıcak. Not: recovery ön yükleme yaptıktan sonra bir çok kere yeniden başlatabilir bu durumda yada tamamen kurduktan sonra pc açılırken bootmgr eksik diye bi hata ile karşılaşabilirsiniz ben karşılaştım buna çözüm olarak ben f9 tuşuna bastım pc yeniden başlarken ve nerden başlatmak istedimi sordu hangi diskten diye bende windowsun kurulu olduğu c: sürücüsünü seçtim sorunsuzca açıldı ve şuan kullanıyorum. Herhangi bi vista cd takıp kurulum ekranında disklere kadar gelip sonra hiç bişey yapmadan yeniden başlatırsanız gene bootmgr hatasını o seferlik atlıyo. İlk dediğim yöntemi yaptım bir daha o hatayla karşılaşmadım.

Sayfayı Paylaş