Ramazan Hayırlı Olsun

Konu, 'Serbest Bölüm' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

 1. Error!

  Error! Yeni Üye

  "Rahmet ve mağfiret ayı ramazana kavuşmuş bulunuyoruz. Sevgi saygı ve hoşgörünün hakim olduğu yeryüzünde, bu ay içinde hayır ve hasenat işleri adeta birbiri ile yarışır.

  İftar sofralarının bereketi artar. Birlikte yapılan iftarlar Müslümanlar arasında kaynaşma ve yakınlaşmaya neden olur. İhtiyaç sahipleri en çok bu ayda gözetilir. Hayır ve yardımlar artar. Zekat, sadaka ve fitreler bu ayda dağıtılır. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in inmeye başladığı bu ayda oruçlar tutulur, hatipler yapılır ve teravih namazları kılınır.

  Evlerimizde ve çarşı-Pazar bütün mekanlarda, günlük sohbetlerin yerini eski ramazan sohbetleri alır. Bu sohbetler, geç saatler kadar sürüp gider. İftar saatinde ezanla birlikte aynı çorbaya kaşık sallayan vatandaşlar, yine aynı ezanla birlikte omuz omuza teravih namazına dururlar. Her yerde birlik, beraberlik ve heyecan vardır.

  Yetimler, öksüzler ve ihtiyaç sahipleri iftar sofralarında buluşturulur ve beraber iftar açılır. Yer yüzüne yayılan manevi atmosfer, tüm İslam alemini etkisi altına alır. Tüm müslümanlar bu ayı en verimli bir şekilde geçirerek, günahlardan arınma konusunda büyük çaba harcar. Ben, bütün bu çabaların ve duaların kabul olmasını ve ramazan ayının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim."

  Tüm Müslümanların Ramazanı Hayırlı Olsun
   
 2. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Herkese iyi ramazanlar.
   

Sayfayı Paylaş