ram-disk hızı- ekran kartı kıyas için yardım

Konu, 'Notebook Genel' kısmında feeldattrend tarafından paylaşıldı.

1. feeldattrend

feeldattrend Yeni Üye

merhaba arkadaşlar. Yeni laptop alacagım ancak teknik bilgim çok olmadıgından dolayı zor durumdayım. Alacağım laptobu ofis programları, mühendislik ve mimarı çizim programları ( autocad, sap2000, photoshop vs) gibi alanlarda kullanacağım bunun dısında klasik film, müzik, internet vb. Oyun pek oynamam oynarsam da fm, fifa pes falan.

Elimde 3 model var ancak bunlar arasında kıyas yapamıyorum.

Soru 1: bir yanda 6 gb rami ile 5400 rpm disk hızı olan laptop diğer yanda 4 gb ram 7200 rpm olan laptop hangisinden daha yüksek performans alırım ? ram mi önemlidir disk hızımı. Bunlrın laptoba tam olark ne kattıgını bilmedğim için hangisi daha önemli bilmiyorum.

Soru 2 : 1 gb belleğiyle gt555 ekran kartı mı 2 gb belleğiyle gt550 ekran kartı mı ? gt555 performans olarak daha iyi evet ama diğer laptopta 2 gb ekran kartı belleği var. Bunların hangisini seçmeliyim ? kısaca neden

Soru 3 : sizce bnm gibi bir kullanıcı full hd- hd farkını çok hisseder mi ? ekran 15.6" Çizim programları kullanacağım bu açıdan düşünürsek ?

Şu bilgisiz arkadaşınızı aydınlatırsınız umarım =) Hayırlı ramazanlar...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Rami her zaman çok kolayca arttırabilirsiniz. Ben 4gb ram 7200rpm disk öneririm.
    Ekran kartı hemen hemen aynı. Aklınıza yatanı alabilirsiniz.

15.6" de full hd bazen yorucu olabiliyor. Bende de 15ç6 full hd var firefox ve internet explorerde %125 e büyüterek kullanıyorum.

Sayfayı Paylaş