Quanta'nın en büyük müşterileri Hp ve Apple

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bildiğiniz gibi pazarda gördüğünüz bir çok marka aslında üretim yapmıyor. Bunun yerine büyük öçlemkli firmalara üretim yaptırıyorlar. Bu üreticilerin başındaki firmalardan biri de quanta tabiki.

Quanta başkanı Barry Lam'in açıklamalarına göre firma 2008 yılında %25 büyüme bekliyormuş. Bu büyümede Quantanın satışlarının %20 den fazlasını oluşturan Hp ve gene %20 den fazla paya sahip Apple rolü büyükmüş.

Quanta Computer aims to achieve an on-year notebook shipments growth of over 25%in 2008, according to chairman Barry Lam. Industry sources estimate that Apple and Hewlett-Packard (HP) will be key contributors to the growth with each expected to account for over 20% sales for the notebook OEM.

2008 için Apple'ın 6 ile 8 milyon arasında siparişine karşılık hp'de 10 milyon notebook sipariş etmiş.

Quanta üçüncü büyük müşterisi olan dell'i compal'e kaptırmaya başlamış.

http://www.digitimes.com/systems/a20080116PD218.html

2. kekoitachi

kekoitachi Yeni Üye

hangi markanın hangi üreticilere ürünlerini ürettirdiği hakkında bir bilgi var mı acaba
    ben aradım bulamadım

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Modele göre üretim yerleri değişebiliyor.
    Yukarıdaki yazıda "Quanta üçüncü büyük müşterisi olan dell'i compal'e kaptırmaya başlamış." cümlesi bunu biraz özetliyor sanırım.

Sayfayı Paylaş