Qosmio G20-120 win7 kurmadık.

Konu, 'Toshiba Notebook' kısmında yusufziya tarafından paylaşıldı.

1. yusufziya

yusufziya Yeni Üye

Arkadaşlar elimde Toshiba Qosmio G20-120 marka bir laptop var bios da native disk ya da sata ile ilgili bir seçenek yok ve Windows 7 yükler iken disk bulamıyor dolayısıyla.

Bu cihaza ait sata sürücüsüde mevcut değil, acaba bu cihaz wista uyumlumu değildir? Nedir sizce?

windows7 kurulabilir mi - nasıl .

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

windows 7 normalde sata sürücüsü istemeden kurulum yapar.
    Başka bir dvd ile deneme şansınız var mı?

3. yusufziya

yusufziya Yeni Üye

esasen bende öyle düşünüyorum.

windows7 kurulumunda bir sorun yoksa bu notebook için başka win cd si ayarlayayım ben

4. menchek

menchek Yeni Üye

aynı sorun bendede var sorun raid srücüsü die düşünüyorum
    usb dikten boot edemiyorum bir ara nerden olduysa bir yerden raid seçeneklerine girdim ama birdaha giremez oldum :)
    Herkesin Toshiba Toshiba Diye Tutturmasını anlayamıyorum
    En İyi Bilgisayar En Ergonomik Olandır...
    insanlara sorun çıkarmayan...
    Kullanışlı olandır.
    Bu Konuda bişe bilen varsa yazarsa iyi olur. şimdiden ilgilenlere teşşekürler.

5. menchek

menchek Yeni Üye

Şimdi Ben Bu cihazı win 7 kurmak için hata ilesti aldım hardiskleri görmedi sistem...
    kalktım toshiba teknik destek numaralarını aradım yardım talabinde bulundum bana aşağdaki numarları verdiler teker teker aradım herşeyi anlattım toshibe qosmio g20 model laptopu ve biyosu baştan aşağı anlattım ne oldu biliyormusunuz kocaman toshiba deveyi hamudu ile götüren toshiba bana yardımcı olmadı binlerce laptop satıyor bir iki tane adam gibi teknik elamana maaş veremiyor 3 tana işten anlayan adama ekmek yedirmemek için 3 kuruş fazla ödememk için müşterisini perişan ediyor yerden yere vuruyor...
    yazıklar olsun toshiba yazıklar kınıyorum sizi aldığınız yediğiniz parayı hak etmiyorsunuz çoluk çocuğumuza helel para yediriyoruz demeyin... kazancınız helal değil. haaa birde yapabilecek bitanesi çıktı gibi oda istanbula yollayın biz formatlarız bir format için istanbula alacaklar bir formata 30-40 lira kargo en azda bir 100 lük formata alacaklar bunun adı da soygun herhalde...
    kim size adam gibi destek veriyorsa onun malını alın kim malnın arkasında duruyorsa onu alın kandırıkçılara kanmayın.
    sevgiyle kalın.
    0232 441 42 00
    0216 422 40 50
    0212 340 62 80
    0212 340 65 65
    0212 274 54 55
    0212 211 28 28

6. menchek

menchek Yeni Üye

çözümü buldum...
    http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil ... 143256.zip
    adresindeki raid sürücüsünü indirin
    zip dosyasından çıkarın
    bir flash diske yükleyin win7 kuruluma geçin kurulum sırasında sizden sata sürücüleri isteyecek flash diskten sürücüyü yükleyin
    (sata driver) win7 kurulumu hazırdır güle güle kullanın

Toshiba da nası olsa bu işi yapan özel servisler var deyip yan gelip yatsın
    selametle...

7. omur2406

omur2406 Yeni Üye

toshiba qosmio g20 Sata/Raid Driver Windows 7 için
    http://support.toshiba.com/support/view ... Id=2428518 indirin zipli dosyayı açıp klasörü fat32 olan bir usb bellege atın ve bilgisayarınıza takın. Windows kurulum sırasında sürücü yükle deyip göz attan flash içindeki raid driveri seçip yükleyin sonrasında hemen harddisk görünecektir.

saka bunu beğendi.
  8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

teşekkürler

Sayfayı Paylaş