Presario V6000 ( V6343EA ) Xp Driver

Konu, 'Hp Notebook' kısmında Alptug tarafından paylaşıldı.

1. Alptug

Alptug Yeni Üye

Arkadaşlar Merhaba Presario V6000 ( V6343EA ) internet üzerinde çok aradım taradım ve genel olarak yaşanan sorun Ses, Modem ve Bluetooth bende aynı sorunu yaşadığım için paylaşmak istedim en azından bu tarz sorun yaşan arkadaşlara bir kolaylık olsun dedim. İnşallah bu tarz sorun yaşayan bir arkadaşa çözüm olmuş olurum.

Ses + Modem için yapman gerekenler;

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 16&lang=en adresinden sırasıyla

1) Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio (sp32646)
    2) Conexant High Definition Audio Driver
    3) Conexant HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP

indirip kurmak

Bluetooth için yapman gereken

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... en&lang=en adresinden

4) Software and Drivers for HP Integrated Module with Bluetooth Wireless

indirip kurmak ve sorun çözülmüş olacaktır.

Kolay Gelsin.

2. bysmoke

bysmoke Yeni Üye

paylaşım için çok sağol kardeş bir haftadır arıyordum EMEĞE SAYGI...:))

3. korsan89

korsan89 Yeni Üye

Arkadaşlar neden olmuyor. Bir türlü anlamıyorum. :x Daha önce "dv6645et" modeline ses kartını tanıtan biri var mı? :cry: Yüzdüm yüzdüm kuyruğuna geldim buradan geri de dönmek istemiyorum artık. :|

4. bozkurt_rifki

bozkurt_rifki Yeni Üye

arkadaşlar acilen yardımınız gerek 1394 ağ bağdaştırıcısının yanındaa sarı ünlem var ve kabloluda bağlanmıyo hangi driveri yüklemem lazım şu verdiğiniz adresten

5. enesist

enesist Yeni Üye

"1394 ağ bağdaştırıcısı" böyle bir driver hp'nin web sitesinde mevcut değil.Xp kurulum sırasında bir problem olmuş olabilir.Tekrar kurup bilgi verirmisiniz ?

6. bozkurt_rifki

bozkurt_rifki Yeni Üye

xp yi yeniden kurdum aynı ünlem var ne oldunu anlamadım.bilin tek sorunu kablo ile nete bağlanırken kısıtlı veya hiç çalışmayailir diyo,sorunu çözemedim yardım edebilirmisin

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ethernet sürücüsünde sorun olabileceğini düşünüyorum. Bu modelin ethernet kartı ne marka?
    Bilmiyorsanız everest programı ile bakabilirsiniz.

8. bozkurt_rifki

bozkurt_rifki Yeni Üye

broadcom 802.11 multiband ağ bağdaştırıcısı
    nvidia nforce networking controller yaıyo o yanında sarı ünlem olanı göstermiyo everest

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

o sizin wireless ethernetinizin markası. normal ethernetin markası nedir?

10. bozkurt_rifki

bozkurt_rifki Yeni Üye

1394 ağ bağdaştırıcısı sorunlu olan, onu buldum donanım kimliğinin yanında v1394\nic1394 yazıyo bide inf dosyasının yanında net1394.inf yazıyo

11. Alptug

Alptug Yeni Üye

Dostum merhaba,

Driver Magician programını kur bilgisayarına ve driver update de bu sayede bulabilirsin ben bu sayede bulmuştum.

12. Alptug

Alptug Yeni Üye

Arkadaşlar Merhaba,

Daha önce Ses + Modem + Bluetooth vermiştim. Diğer driverı bulduğum yolları size vermek isterdim ama hatırlayamadım o yüzden ise mevcut driverları rapid'e yükledim ve rapid adresini veriyorum oradan indire bilirsiniz.

http://rapidshare.com/files/85393627/V6000.rar.html

13. elantra

elantra Yeni Üye

arkadaşlar merhaba
    ben murat bir iki arkadaşımın yoğun tavsiyeleri üzerine aranıza yeni katıldım
    benim notebokk la ilgili bir iki sorunum var bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .konuyu kızaca özetliyeyim
    3-4 ay kadar önce orjinal vista yüklü hp presario v6000 diz üsti bilgisayar aldım.fakat sizinde bildiğiniz üzere vista da problerimin arkası kesilmedi bende bilgisayarıma kendi imkanlarımla xp yüklemeye karar verdim.dün akşamda saat 3'e kadar süren çabalarım sonucu bunu başardım fakat takıldığım 1-2 nokta kaldı.birinci sorun Wireless bu güzel kardeşimi bir türlü kuramadım kurduğum zamanda devre dışı sürekli ekranıma uyarı geliyor.Bluetooth normal açışıyor ama diğerini bir türlü çalıştıramadım .bu konuda forumdaki önceki bilgilleri de okudum onların ışığında yapmaya çalıştım fakat yine başaramadım.bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim.şimdiden çok teşekkür ederim.

14. Fastyoung

Fastyoung Yeni Üye

Slm arkadaslar bendede aynı sorun vardı ve cözümü olarak ben wirelles sildim sonra tekrar kurdum bunun driverini verim oradan indir dene istersen ama wirellesin acık olmasına dikkat et iyi calsmalar insallah düzelir :!:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 78&lang=tr

15. vurgun0684

vurgun0684 Yeni Üye

ya arkadaş ben de de aynı sorun var ya nasıl haledecez bilmiyom bir bula bilsem offf kafayı yedim yaa...

16. vurgun0684

vurgun0684 Yeni Üye

kabloyla internede giremiyom ya 1394 diye sistem de hata veriyo biri yardım etsin yaa...

17. nevwox

nevwox Yeni Üye

arkadaşlar bende aynı makinaya sahibim ve vistanın yanına birde xp kurdum sabahtan beridir onla uğraşıyorum:) verdiğiniz bilgilerde çok işime yaradı hepinize teker teker teşekkür ediyorum ellerinize emeklerinize sağlık.. fakat çözemediğim bir kaç prblemim daha var yardımcı olursanız çok memnun olurum..
    1- driverlerını yüklememe rağmen quicklunch buttons u bir türlü çalıştıramıyorum xp de!
    2- denetim masasından ayarlamama rağmen ses simgesi saatin orda görünmüyor..
    3- qıick lunch düğmelerinden en soldakine basınca açılan hp dvd play programını nerden indirebilirim??
    4- vistanın yüklü olduğu c: ye tıkladığımda birlikte aç menüsü çıkıyor dolayısla sağ tıklayıp aç diyerek açıyorum. bunun üstesinden nasıl gelebilirim?

yardımcı olursanız çok memnun olurum arkadslar yaa valla ne zmandır uğraşıyorum [imdat]

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4. sorununuzun sebebi virüs olabilir. Aşağıdaki dosyayı indirip çalıştırmanızı öneririm.

Ekli Dosyalar:

19. nevwox

nevwox Yeni Üye

teşkkür ederim.daha xp yi yeni kurdum virüsten olcağını sanmıyorum ama deniycem.. diğer sorunları hala halledemedim yaa.. nollursunuz yardım edin [imdat]

20. meret13

meret13 Yeni Üye

bilader çok saol ya hp nin salaklıgından dolayı ugraşıp duruyodum sen olmasan çıkmazdım işin içinden.
    Tamamı kalın mesaj yazmayınız. site-kurallari.php

Sayfayı Paylaş