presario dv6000 (v6338eu) extarnall dvd sorunu

Konu, 'Hp Notebook' kısmında recepyardimli tarafından paylaşıldı.

1. recepyardimli

recepyardimli Yeni Üye

Öncelikle Herkese selamlar ;

Üstadlar kullanmış olduğum cihaz compaq presario v6000 (v6338eu) dvd-rw arızalanmasınan dolayı samsung extarnal dvd writer Model nosu : SE - S084D sıkıntı ise cihaz normal sistemde takıldığına gayet güzel çalışıyor fakat samsung dvd sistem kurmak için biosa girdiğimde usb dvd olarak görmüyor çıkan seçenekler usbb flopy - usb hdd - ve normal seçenekler hepsini tek tek denememe rağmen maalesef bu cihazdan başlatmaya başaramadım.Bu cihazın iki usb girişinide bağladım bios versiyonu eskiydi F43 son versiyondu Hp sitesinde bulup indirdim bios güncellemeside yaptım ve olumsuz sonuç aldım ve işin işinden çıkamadım bana bu konuda yardımcı olmanızı sizlerden rica ediyorum.
    Saygılarımla.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Samsung Dvd system nedir?
    Birde usb dvd yi taktıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın, bilgisayar açılırken esc tuşuna basın.
    Çıkan ekranda bakın bakalım usb dvd niz var mı?

3. recepyardimli

recepyardimli Yeni Üye

samsung extarnall usb slim bios güncellemesi aptım notebookta fakat düzelme olmadı en sonunda hp teknik servisi ile görüştüm işin içinde çıkamayınca aldıgım cevap notebookun biosunun desteklemediği oldu.İşin en teresan yanı usb flash bellek ile sistem kurabiliyorum ama extarnall dvd ile system kurulamıyor.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şu şekilde denemişmiydiniz?
    Eğer öylede olmuyorsa, Hp de bu şekilde bilgi veriyorsa yapacak birşey yok.

Sayfayı Paylaş