pes çalışmayı durdurdu..

Konu, 'Asus Notebook' kısmında disikitli tarafından paylaşıldı.

1. disikitli

disikitli Yeni Üye

merhaba..ben 2 ay önce asus k52jc ex 393d markalı notebook aldım.bilgisayarım pes 11 oynamak için uygun özelliklere sahip.oyunu kurdum 1-2 maç yaptıktan sonra maçın yarısında pes çalışmayı durdurdu yazısı geliyor. windows sorunu bulup bildirecek diyor.forumların hepsini araştırdım.bütün dediklerini yaptım ama olmadı.bu arada ekran kartım nvidia 310m+intel.forumlardan alıp uyguladığım şeyleri yazıyorum..
    1)windows pes'i sakıncalı görüp engelleyebilirmiş.bunun için önerilen şey ''bilgisayarım'' a sağ tıklayıp özellikler>gelişmiş sistem ayarları>ayarlar>veri yürütme engellemesi deyip ordan engeli kaldırdım olmadı..
    bu arada NVİDİA kartım olduğu bilgisayarda görünüyor.bazı arkadaşlar da görünmüyormuş yani sorunum orada değil... [bravo]
    2)ekran kartım oyun oynarken aktif hale geçemiyor belki diye oyunu power4gear high performance güç seçeneği ile birlikte yüksek performanslı nvidia kartı ile çalıştırdım.bunu nvidia denetim masasından yaptım ama yine olmadı.
    3)ekran kartımı son sürüme güncelledim olmadı.bu sürümü asus sitesinden indirmedim ama son ve iyi bir sürüm.yani sürümde sıkıntı yok.asus sitesinden niye indirmedin diye sorarsanız ekran kartımın sürümünü bilmiyorum.nvidia 310m ama hangi seri işte onu bilmiyorum.
    4)bios umu güncelledim.advanced diye bir yerde win7/vista filan var mı yoksa yap dediler zaten vardı.değiştirmedim.
    5)oyun cd im bozuk değil.crack te sorun yok.4-5 defa kaldırıp yükledim.hatta bendeki oyun bozuk diye başka yerden de aldım olmadı..
    bios da nvidia kartını hep aktif hale getir diyorlar.bunu denemedim sorunun bu olacağını düşünmüyorum.zaten nvidia denetim masasından oyunu nvidia kartımla oynat diyebiliyorum. ltfn yardım edin bütün forumları dolaştım.herkes bu dediğim şeyleri uygulayıp oyunu oynayabilmiş.bilgisayarı garantiye göndermek mi lazım..diyebilirsiniz belki bir oyun için gönderilir mi diye ama ben yollamak isterim yorumlarınızı bekliyorum yardımlarınız için şimdiden tşkler...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

başka oyunlarda sorun yoksa, servis sadece pes için zaten birşey yapmaz.
    Recovery yapıp asus'un sitesinden son sürücüyü indirip dener misiniz

3. disikitli

disikitli Yeni Üye

support.asus sitesine giriyorum.graphic card>nvidia>(seri istiyor onu bilmiyorum) diyorum ama hangi seri olduğunu bilmiyorum.yardımcı olur musunuz..

4. bebetom

bebetom Yeni Üye

Asus support sitesine gir cikan yerde su yolu izle..
    Product: Notebook
    Series: K52 Series
    Model: K52JC
    Daha sonra Operating System: Kullandigin hangi isletim sistemi ise onu sec SEARCH e tikla driverlar listesi cikar..

5. disikitli

disikitli Yeni Üye

bebetom kardeş tşkler..:)

6. disikitli

disikitli Yeni Üye

NVİDİA 310M ekran kartı olanlara dikkat..
    ben bilgisayarı alırken basic olan işletim sistemini ultimate olarak değiştirdim.birçok kişinin pes i oynayamadığını forumlardan okuduğum kadarıyla biliyorum.hepsinde de benim ekran kartımın aynısı var.bilgisayarını yeni alan ve işletim sistemini değiştirmeyen ve pes 11 i oynamakta sıkıntı çeken arkadaşlar en üsttteki yazımda izlediğim yolların hepsini denesinler.benim gibi pc yi aldıktan sonra işletim sistemini eğiştiren arkadaşlar KESİNLİKLE ekran kartını güncellesin ama bu driver i KESİNLİKLE asus un sitesinden indirsin. [director] ben asus sitesinden indirmeden önce daha başka sitelerden ve nvidia nın kendi sitesinden indirmiştim olmamıştı.asus un sitesinden indirdikten sonra oyun oynarken sıkıntı yaşamıyorum...hepinize iyi oyunlar dilerim.. :) bu arada SAYIN SAKA ya teşekkürler... [bravo]

7. xray003

xray003 Yeni Üye

ya kardeşim lütfen allah rızası için banada yardımcı olabilirmisin..emin ol iki aydır uğrasıyorum kafayı yicem yapamıyorum..bendede aynı pc war aynı seriden..aynı sekılde pes 2011 problem yaratıo...sölediğin gibi asusun sitesinden ekran kartının driverini indirmek istedim otuz tane seri cıktı 310m serisini kullanıorum ama orda yok hangisini indircem bilemedim...bi yardımcı olursan dua etcem ardından..gerekirse ekle adresimi m.kilinckaya89@hotmail.com bi şekilde ulaş bana kardeşim..şimdiden çok teşekkürler

8. xray003

xray003 Yeni Üye

[aglamak] ya kardeşim lütfen allah rızası için banada yardımcı olabilirmisin..emin ol iki aydır uğrasıyorum kafayı yicem yapamıyorum..bendede aynı pc war aynı seriden..aynı sekılde pes 2011 problem yaratıo...sölediğin gibi asusun sitesinden ekran kartının driverini indirmek istedim otuz tane seri cıktı 310m serisini kullanıorum ama orda yok hangisini indircem bilemedim...bi yardımcı olursan dua etcem ardından..gerekirse ekle adresimi m.kilinckaya89@hotmail.com bi şekilde ulaş bana kardeşim..şimdiden çok teşekkürler

9. disikitli

disikitli Yeni Üye

kusura bakma kardeşim...uzun zamandır bu siteye bakmadım...sorunun cevabı zaten bu konu içinde geçiyor...

Asus support sitesine gir cikan yerde su yolu izle..
    Product: Notebook
    Series: K52 Series
    Model: K52JC
    Daha sonra Operating System: Kullandigin hangi isletim sistemi ise onu sec SEARCH e tikla driverlar listesi cikar..

Sayfayı Paylaş